mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Aktinson szykuje powrót

WRC: Aktinson szykuje powrót

Australijczyk Chris Atkinson zamierza ponownie dołączyć do grona kierowców w Rajdowych Mistrzostwach Świata. I nie chodzi tutaj tylko o okazjonalny start w domowym rajdzie.

WRC: Aktinson szykuje powrót
Atkinson (były fabryczny kierowca Subaru World Rally Team) rozstał się z WRC w sezonie 2009, kiedy w w Rajdzie Irlandii efektownie rozstrzaskał swojego Citroena C4. Do tego czasu zaliczył w swojej karierze 67 startów w Mistrzostwach Świata w okresie 2004-2009. Wygrał 40 odcinków specjalnych i 6 razy stawał na podium. W swoim najlepszym sezonie, w 2008 roku był dwukrotnie drugi - w Meksyku i Argentynie. Aktualnie Atkinson jest fabrycznym kierowcą Protona i startuje za kierownicą Satrii Neo S200 w Mistrzostwach Azji i Pacyfiku. Jednak 31-latek zamierza jeszcze raz zawojować serię WRC.

"Myślę, że wciąż jestem młody i szybki, by rywalizować w WRC" - powiedział ostatnio Australijczyk przy okazji rozgrywania Rajdu Finlandii. "Aktualne rajdówki nie różnią się aż tak bardzo od S2000, więc sądzę, że przesiadka nie stanowiłaby większego problemu. Ponadto ściśle współpracuję z Kenem Blockiem w WRC i jestem na bieżąco z wszystkimi niuansami" - dodał kierowca.

Jak zatem wyglądają plany startów Australijczyka w kontekście sezonu 2012? Chris Atkinson przyznaje, że nie musi koniecznie wystartować w swoim rodzimym rajdzie. Jak sam przyznaje presja ze strony publiczności jest w takich sytuacjach ogromna - ..."jeśli jesteś z przodu to pojawią się głosy, że znasz te trasy, z kolei jeśli wleczesz się z tyłu, wówczas zarzucają ci, że się do tego nie nadajesz" - twierdzi Atkinson i dodaje, że najlepszym rozwiązaniem byłby start jeszcze pod koniec tego sezonu w Walii. "Chciałbym tam wystartować. Ale na dzień dzisiejszy koncentruję się na zorganizowanie większego programu w przyszłym roku. Cztery starty są lepsze niż sześć, a być może uda się pojechać więcej. Trzymajcie kciuki" - mówi na zakończenie kierowca.
Tematy w artykule: WRC Chris Atkinson

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.