mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Al Attiyah nie wystartuje dla VW

WRC: Al Attiyah nie wystartuje dla VW

Nasser Al Attiyah w ostatni weekend lipca miał wystartować w Rajdzie Finlandii jako testowy kierowca Volkswagena. Okazało się jednak, że kontrakt pomiędzy niemieckim koncernem i 40-letnim Katarczykiem nie został jednak podpisany.

WRC: Al Attiyah nie wystartuje dla VW
Według relacji rzecznika prasowego koncernu VW, Stefana Mosera, decyzja o zerwaniu negocjacji nt. kontraktu wyszła ze strony zawodnika. Jak powiedział w wywiadzie dla Motorsport-Magazin.com, Moser: "Al Attiyah nie zgodził się na pewne niuanse zawarte w umowie". Te "niuanse" z kolei jak podaje serwis MaxiRally to brak wsparcia Volkswagena w przypadku startu Katarczyka w Rajdzie Dakar 2012. "Byłem w szoku, kiedy usłyszałem, że nie będę miał do dyspozycji samochodu na Dakar" - mówił rozczarowany kierowca. "Ja muszę i chcę wystartować w tej imprezie, ponieważ jestem zobowiązany ważnym kontraktem z moim sponsorem Barwa. Teoretycznie mogę wystartować w MINI, ale to oczywiście wiąże się z zakończeniem współpracy z VW. W WRC z kolei utrzymuję kontakty z Fordem i Citroenem. Nie chcę czekać do 2013 roku by rozpocząć program Polo R WRC z VW, kiedy mogę dokończyć ten sezon w WRC i jednocześnie zaliczyć start w Rajdzie Dakar" - dodał Nasser Al Attiyah.

Wydaje się, że Volkswagen również nie rozpacza z powodu zerwania rozmów z Katarczykiem. Jak mówi rzecznik prasowy marki, już znaleziono zastępstwo na Rajd Finlandii. Dwoma Skodami Fabia S2000 pojadą Andreas Mikkelsen i Joonas Lindroos. "Nie chcemy na nich wywierać żadnej presji. Te starty przede wszystkim mają na celu zebrać jak najwięcej danych. Ważniejsze jest by dojechali do mety, nawet w wolniejszym tempie. Nic nam nie da, kiedy zakończą rajd wisząc na drzewie już podczas pierwszego dnia" - powiedział Stefan Moser.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Nasser Al Attiyah

Podobne wiadomości:

Greenpeace: VW to zło!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?