mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Czy MINI wróci?

WRC: Czy MINI wróci?

Przerwa wakacyjna sprzyja pojawianiu się plotek. Brytyjskie media żyją ostatnimi dniami właśnie jedną z nich, rozpatrując szanse powrotu do WRC kultowych małych samochodów ze znaczkiem MINI.

WRC: Czy MINI wróci?
Konotacje MINI z WRC zbiegły się w momencie z decyzją brytyjskiej marki o wprowadzeniu do sprzedaży w przyszłym roku, pierwszego modelu 4x4. Samochód o nazwie "Countryman" ma być standardowo napędzany silnikiem turbo o pojemności 1600 ccm. Są to zatem części składowe auta rajdowego, które według nowego regulaminu uchwalonego przez FIA, mają startować na odcinkach specjalnych mistrzostw świata WRC za kilka lat.


Kolejne informacje "na tak" o rzekomym powrocie MINI docierają z samego obozu WRC. Cytując brytyjskie media "MINI wysłało pozytywny sygnał w stronę włodarzy WRC". Po wycofaniu się głównego udziałowca MINI, niemieckiego BMW z przyszłorocznych startów w Formule 1, pojawiła się spora kwota pieniędzy, która częściowo mogłaby być przekazane właśnie na starty w WRC. Na dodatek BMW podczas ogłaszania decyzji o rezygnacji z F1 samo napomniało o chęci zaangażowania się w inne gałęzie motosportu.
 
Oficjalnie jednak nikt z koncernu ani MINI nie potwierdza tych rewelacji. Na łamach magazynu Autocar rzecznik prasowy kategorycznie zaprzeczył niniejszym doniesieniom, mówiąc: "W tym momencie nie mamy żadnych planów dotyczących powrotu do WRC. Są to plotki, które notorycznie dementujemy od momentu, kiedy zapowiedzieliśmy wprowadzenie do sprzedaży modelu z napędem na obie osie. Jeśli cokolwiek miałoby się zmienić w tej kwestii, to niewcześniej niż w 2011 roku."
Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW MINI WRC

Podobne wiadomości:

Dzisiaj rusza Rajd Polski!

auto motor i sport 0000-00-00

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.