mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Fiesta RS WRC zaprezentowana

WRC: Fiesta RS WRC zaprezentowana

Po siedmiu latach dominacji Sebastiena Loeba i Citroena, Ford zamierza wreszcie przeciągnąć środek ciężkości rajdowych sukcesów w swoim kierunku. Na Racing Car Show w Birmingham ekipa M-Sportu zaprezentowała oficjalnie nową Fiestę RS WRC na sezon 2011.

WRC: Fiesta RS WRC zaprezentowana
Oficjalna prezentacja rajdowego zespołu fabrycznego wprowadziła kilka zmian. Z nazwy zespołu zniknął sponsor BP, a pełna nazwa drużyny to teraz Ford Abu Dhabi World Rally Team. Również oklejne samochodów uległo zmianiom. Ford weźmie udział oczywiście we wszystkich eliminacjach tegorocznego sezonu i jak można się domyślać nadal będzie głównym rywalem dla Citroena. Francuska marka na ten rok przygotowała model DS3 WRC. Skład ekipy również nie uległ zmianie. Trzon fabrycznego zespołu stanowią Finowie: Mikko Hirvonen i Jari-Matti Latvala. Szczególnie ten pierwszy kierowca ma coś do udowodnienia w nadchodzącym czempionacie.

"Mam nadzieję, że nadszedł czas by odzyskać koronę. To czas na nowy początek - tak czuję, kiedy spoglądam na nowy samochód" - mówił Hirvonen podczas prezentacji. "Zarówno ja jak i Jari-Matti mamy poczucie, że w tym roku naprawdę będziemy wspierani przez silną ekipę. Uważam, że szanse na osiągnięcie najważniejszych i największych sukcesów są bardzo duże. Jestem przekonany, że w tym roku Citroen może oglądać na odcinkach nasze tylne światła" - dodał Fin, który w 2009 roku przegrał tytuł z Sebastienem Loebem na ostatnim rajdzie.

Przed startem tegorocznego sezonu Ford zamierza przeprowadzić jeszcze krótkie testy Fiesty. Trening odbędzie się jeszcze w tym miesiącu i posłuży za przygotowanie do otwierającego sezon 2011 Rajdu Szwecji (10-13 luty). Zespół co prawda już testował auto w zimowych warunkach ale uważa, że większa liczba kilometrów testowych może jedynie pomóc dobrze zacząć te mistrzostwa. "Na śniegu i lodzie auto spisywało się bardzo dobrze. To dobrze rokuje" - zakończył Hirvonen.
Tematy w artykule: WRC Ford Mikko Hirvonen Fiesta RS

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Aktualności 2015-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.