mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Fiesta RS WRC zaprezentowana

WRC: Fiesta RS WRC zaprezentowana

Po siedmiu latach dominacji Sebastiena Loeba i Citroena, Ford zamierza wreszcie przeciągnąć środek ciężkości rajdowych sukcesów w swoim kierunku. Na Racing Car Show w Birmingham ekipa M-Sportu zaprezentowała oficjalnie nową Fiestę RS WRC na sezon 2011.

WRC: Fiesta RS WRC zaprezentowana
Oficjalna prezentacja rajdowego zespołu fabrycznego wprowadziła kilka zmian. Z nazwy zespołu zniknął sponsor BP, a pełna nazwa drużyny to teraz Ford Abu Dhabi World Rally Team. Również oklejne samochodów uległo zmianiom. Ford weźmie udział oczywiście we wszystkich eliminacjach tegorocznego sezonu i jak można się domyślać nadal będzie głównym rywalem dla Citroena. Francuska marka na ten rok przygotowała model DS3 WRC. Skład ekipy również nie uległ zmianie. Trzon fabrycznego zespołu stanowią Finowie: Mikko Hirvonen i Jari-Matti Latvala. Szczególnie ten pierwszy kierowca ma coś do udowodnienia w nadchodzącym czempionacie.

"Mam nadzieję, że nadszedł czas by odzyskać koronę. To czas na nowy początek - tak czuję, kiedy spoglądam na nowy samochód" - mówił Hirvonen podczas prezentacji. "Zarówno ja jak i Jari-Matti mamy poczucie, że w tym roku naprawdę będziemy wspierani przez silną ekipę. Uważam, że szanse na osiągnięcie najważniejszych i największych sukcesów są bardzo duże. Jestem przekonany, że w tym roku Citroen może oglądać na odcinkach nasze tylne światła" - dodał Fin, który w 2009 roku przegrał tytuł z Sebastienem Loebem na ostatnim rajdzie.

Przed startem tegorocznego sezonu Ford zamierza przeprowadzić jeszcze krótkie testy Fiesty. Trening odbędzie się jeszcze w tym miesiącu i posłuży za przygotowanie do otwierającego sezon 2011 Rajdu Szwecji (10-13 luty). Zespół co prawda już testował auto w zimowych warunkach ale uważa, że większa liczba kilometrów testowych może jedynie pomóc dobrze zacząć te mistrzostwa. "Na śniegu i lodzie auto spisywało się bardzo dobrze. To dobrze rokuje" - zakończył Hirvonen.
Tematy w artykule: WRC Ford Mikko Hirvonen Fiesta RS

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.