mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Ford Focus WRC 2008

WRC: Ford Focus WRC 2008

Ford of Europe zaprezentował wczoraj (10.01.), wygląd samochodu Ford Focus RS WRC na sezon 2008 Rajdowych Mistrzostw Świata FIA 2008 podczas prezentacji zespołu na Międzynarodowym Salonie Samochodów Sportowych w Birmingham.

WRC: Ford Focus WRC 2008
Samochód Focus RS World Rally Car, któremu Ford zawdzięcza zdobycie tytułu mistrza świata w kategorii producentów w latach 2006 i 2007, przykuwa wzrok swoim nowoczesnym wyglądem, przyciągał dzisiaj uwagę wszystkich na największej w Europie dorocznej wystawie poświęconej sportom motorowym.  Ogłoszono również, że w sezonie 2008 zespół będzie nosił nazwę BP Ford Abu Dhabi World Rally Team.
Nowi kierowcy zespołu Mikko Hirvonen i Jari-Matti Latvala wspólnie z nowym dyrektorem ds. sportów motorowych w Ford of Europe Markiem Deansem oraz dyrektorem zespołu Malcolmem Wilsonem dokonali prezentacji nowego Forda Focus RS WRC.

"Ford Focus RS WRC ma nowy, współczesny wygląd, który doskonale współgra z wizerunkiem zespołu BP Ford Abu Dhabi World Rally Team – wyjaśnia Deans. "Jest to pierwszy pełny sezon naszej współpracy z BP i Izbą Turystyki w Abu Dhabi i ich znaczenie dla naszego programu WRC zostało odzwierciedlone w nowej nazwie zespołu oraz przez wizualne wyeksponowanie na samochodzie."

"Oczywiście na sukces Rajdowych Mistrzostwach Świata ma wpływ znacznie więcej czynników niż tylko kolor samochodu czy nazwa zespołu. Ale w ciągu paru tygodni, które upłynęły od chwili, gdy podjąłem się nowej roli dyrektora ds. sportów motorowych, zobaczyłem dość, aby zyskać pewność, że znowu możemy sprostać rywalizacji w 2008 roku. Mamy dynamiczną, młodą ekipę kierowców, wspomaganą przez jeden z najbardziej entuzjastycznych i pracowitych zespołów na polu sportów motorowych, jakim jest M-Sport. Z radością rozpoczynam rok, który na pewno przyniesie sukcesy."

Deans sprawił również niespodziankę Wilsonowi, obdarowując go w imieniu Ford of Europe repliką nagrody dla producenta zdobytej przez Forda w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA 2007. "Był to wspaniały gest, który naprawdę doceniam" – powiedział Wilson.

"Przypomniał, jak wspaniały był rok 2007 dla Forda w WRC. Ale to już przeszłość, a teraz jesteśmy całkowicie skoncentrowani na sezonie 2008. W osobach Mikko i Jari-Mattiego mamy dwóch młodych kierowców, którzy są spragnieni rywalizacji, ale mają też duże doświadczenie jak na swój wiek. Z niecierpliwością czekam na świadectwa ich dalszego rozwoju w trakcie tego sezonu. Khalid Al Qassimi z Abu Dhabi ma przed sobą wyczerpujący program złożony z 10 imprez w trzecim Fordzie Focus RS WRC i mam nadzieję, że w ciągu tego roku zobaczę, jak zdobywa nowe doświadczenia i umacnia swoją pozycję" – dodał Wilson.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 67 070 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 67 070 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 67 070 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Tematy w artykule: WRC Focus Focus Focus WRC Focus Focus

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Ford Focus ST: Sportowy Turysta

Ford Focus ST: Sportowy Turysta

Testy samochodów 2015-09-12

Komentuj:

~Artur 2008-01-13

Szkoda, że nie wygląda jak Focus 2008 po face liftingu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.