mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Ford chce podkupić gwiazdę Citroena

WRC: Ford chce podkupić gwiazdę Citroena

Dyrektor Ford Europe Motorsport - Gerard Quinn potwierdził, że marka spod znaku błękitnego owalu złożyła ofertę Sebastienowi Ogierowi. Rewelacja tegorocznego sezonu WRC ma do końca tego roku ważny kontrakt z Citroenem.

WRC: Ford chce podkupić gwiazdę Citroena
Ogier to bez wątpienia jeden z największych talentów rajdowych ostatnich dwóch lat. Francuz systematycznie notuje coraz lepsze wyniki, a w tym sezonie ma już na koncie jedną wygraną - w Rajdzie Portugalii. Citroen zauważył wysoką formę Ogiera i w kilku eliminacjach wystawi kierowcę w pierwszym składzie fabrycznego zespołu, obok mistrza świata - Sebastiena Loeba. Francuzi mają jednak w obwodzie także Hiszpana, Daniego Sordo i trudno wyrokować, którego z młodych zawodników wybierze Citroen w przyszłym sezonie. Stąd Ford w tej niejasnej sytuacji, zamierza podkupić wschodzącą gwiazdę znad Sekwany.

Jak powiedział w wywiadzie Gerard Quinn, menadżer Ogiera przedstawił ofertę kierowcy i już umówiono wstępne spotkanie do dalszej dyskusji. "Wiemy, że Sebastienowi kończy się kontrakt w tym roku. Jeśli ktoś może wzmocnić nasz zespół, to oczywiście jesteśmy zainteresowani jego pozyskaniem" - mówił dyrektor Ford Europe Motorsport. "W składzie mamy już dwóch świetnych kierowców (Mikko Hirvonena i Jari-Matti Latvalę, red.), jednak rozglądamy się też za kolejnymi, obiecującymi zawodnikami" - zakończył Quinn.
Tematy w artykule: WRC Ford kontrakt Sebastien Ogier

Podobne wiadomości:

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Aktualności 2015-07-08

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.