mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Ford odbudował wrak, a Latvala nim wystartuje

WRC: Ford odbudował wrak, a Latvala nim wystartuje

12-krotne dachowanie na dystansie 200 m. Tak mniej więcej wyglądała najpoważniejsza kraksa Jari-Matti Latvali w ubiegłorocznym Rajdzie Portugalii. Choć wówczas z samochodu został wrak, teraz ten sam model wystartuje w Rajdzie Szwecji, otwierającym sezon 2010 w WRC.

WRC: Ford odbudował wrak, a Latvala nim wystartuje
Z wypadku w Portugalii Latvala oraz jego pilot wyszli bez szwanku. Czego nie można było powiedzieć o Focusie WRC, który został doszczętnie rozbity. Jednak inżynierowie z M-Sportu postanowili odbudować samochód z tego wraku i Fin, który jest na usługach fabrycznego zespołu Forda zaliczy nim początek sezonu w Rajdzie Szwecji.

"Cały samochód został dokładnie prześwietlony. Udało nam się całkowicie zlikwidować słabe punkty konstrukcji tak, by nasi zawodnicy mieli 100% pewności, że wsiadają do bezpiecznego auta" - powiedział Malcolm Wilson, szef zespołu. "Dzięki naszemu doświadczeniu udało nam się postawić Focusa WRC ponownie na kołach i Jari-Matti bez przeszkód będzie mógł nim pojechać w Szwecji" - dodał Anglik.

Pewny co do niezawodności odrestaurowanego samochodu jest także sam kierowca. "Kiedy podczas przeglądu zobaczyłem miejsca nowych spawań, obrazki z wypadku powróciły i muszę przyznać, że ciśnienie trochę mi podskoczyło" - mówił Latval. "Nie mam jednak żadnego problemu aby wsiąść ponownie do tego auta i wystartować" - zakończył Fin.

>>> Zobacz wypadek Latvali w Rajdzie Portugalii 2009


Podobne wiadomości:

Ford Focus RS – Wirus RS

auto motor i sport 0000-00-00

Groźniejszy niż a/h1n1. Początkowo objawia się gorączką i szybszym biciem serca. Dopiero później okazuje się, że opanował cały organizm. Na razie nie ma na niego szczepionki, a uodpornić się trudno. W teście 305-konny Ford Focus RS.

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.