mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Ford zadowolony z testów

WRC: Ford zadowolony z testów

Główny technik rajdowego zespołu Forda Christian Loriaux, określił zakończone właśnie testy nowej Fiesty WRC za pozytywne. Ekipa spod znaku "błękitnego owalu" sprawdzała auto w Szwecji.

WRC: Ford zadowolony z testów
Etatowi kierowcy Forda, Mikko Hirvonen i Jari-Matti Latvala nieopodal Kall w Szwecji przejechali łącznie ponad 1250 kilometrów testowych. W poniedziałek i wtorek za sterami nowej rajdówki Forda siedział Latvala, w środę kierownicę przejął Hirvonen, który samochodem będzie jeździł aż do piątku. Po próbach cały zespół ponownie przeniesie się do fabryki w Wielkiej Brytanii, gdzie analizować będzie dane."Nie możemy narazie wiele zdradzić, przejechaliśmy każdego dnia ponad 250 kilometrów. Jest jeszcze kilka rzeczy do poprawy, ale tak jest zawsze" - mówił technik Christian Loriaux. Francuz określił jednak testy jako pozytywne. "Kierowcy są całkiem zadowoleni, póki co jednak nie wiemy jak prezentujemy się na tle konkurentów. O tym przekonamy się po pierwszym etapie Rajdu Szwecji" - dodał.

Loriaux odniósł się także do prób porównania Fiesty i Focusa. "Oba auta różnią się całkowicie od siebie, bo budowane są według innych regulaminów."

Na początku miesiąca Ford testował już Fiesty w Portugalii, kolejne zaplanowano na początek stycznia. Tam zespół będzie przygotowywał się już do pierwszego startu w Szwecji. "To całkiem stresujące muszę przyznać" - mówi Loriaux. "Do Szwecji chcemy bowiem przywieźć aż 10 aut" - zakończył.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 46 500 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Tematy w artykule: WRC Fiesta Ford test

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Fiesta - znamy polskie ceny

Nowy Ford Fiesta - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-07-13

Ford Fiesta ST - od teraz także w wersji 5-drzwiowej

Ford Fiesta ST - od teraz także w wersji...

Aktualności 2016-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech