mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Latvala ograł Mistrza Świata

WRC: Latvala ograł Mistrza Świata

Fin Jari-Matti Latvala (Ford Focus WRC) wygrał Rajd Sardynii, szóstą eliminację Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Po raz pierwszy od początku tego sezonu zwycięzcą nie został Sebastien Loeb, który ostatecznie zakończył szutrową rundę poza podium.

Obrońca tytułu mistrza świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) zajął w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce ze stratą 1.43,7 do zwycięzcy.  Już po zakończeniu rajdu Zespół Sędziów Sportowych nałożył karę dwóch minut na obrońcę tytułu mistrza świata. Loeb po doliczeniu kary spadł w klasyfikacji końcowej na 4. miejsce. Kara to efekt incydentu na OS 11, kiedy to pilot Loeba, Daniel Elena jechał w nie zapiętych pasach tuż przed zatrzymaniem załogi, która chciał wymienić przebite koło w samochodzie.

24-letni Latvala był liderem rajdu od pierwszego odcinka specjalnego. Fin miał na Sardynii doskonale przygotowany samochód, miał też sporo szczęścia, na kamienistych odcinkach specjalnych ani razu nie przebił opony. Ostatniego dnia rajdu z pięciu rozegranych odcinków specjalnych po dwa wygrali Latvala i Norweg Henning Solberg (Ford Focus WRC), na ostatnim najszybszy był Loeb.

Loeb zdobył w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata kolejne 6 pkt i jest po sześciu eliminacjach liderem z dorobkiem 56 pkt. Drugie miejsce zajmuje Hirvonen - 38 pkt.

Siódma eliminacja mistrzostw świata - Rajd Akropolu w Grecji zostanie rozegrany w dniach 12-14 czerwca.