mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Loeb powiększa przewagę

WRC: Loeb powiększa przewagę

Rajd Turcji już trzeci raz wygrał Sebastien Loeb w Citroenie C4, z 54,5 sekundy przewagi nad Petterem Solbergiem, także jadącym C4. Na najniższym stopniu podium stanął Mikko Hirvonen z fabrycznego teamu Forda.

WRC: Loeb powiększa przewagę
Już pierwsze odcinki specjalne rajdu pokazały, że o miejsca na podium będzie prawdziwa walka. Dzięki niewielkim różnicom pomiędzy czasami poszczególnych kierowców, w czołówce dochodziło do licznych przetasowań. Po pierwszym OS prowadził Petter Solberg, po drugim Mikko Hirvonen. Na trzecim odcinku prowadzenie objął Sebastien Ogier, który na pozycji lidera zakończył pierwszy dzień Rajdu Turcji. Francuz miał 5,5 sekundy przewagi nad Danim Sordo i 12,2 nad Hirvonenem.

Na piątym kilometrze, na jednym z zakrętów OS Gocbeyli otwierającego sobotnie jazdy, dachował Ford Focus prowadzony przez Jari-Matti Latvalę. Dzięki pomocy kibiców załoga wróciła na trasę rajdu, jednak jadąc mocno porozbijanym samochodem z cieknącą chłodnicą, ukończyła odcinek z ponad 9-minutową stratą. W efekcie czego Fin spadł z szóstego miejsca na piętnaste, skreślając tym samym swoje szanse na dobry wynik.

Na piętnastym OS Ulupelit 2 na prowadzenie wyszedł aktualny Mistrz Świata, Sebastien Leob. Pomogła usterka w samochodzie dotychczasowego lidera w klasyfikacji - Sebastiena Ogiera, który na wskutek wymiany przebitej opony, stracił niemal trzy minuty i spadł na piątą lokatę. Dobrze wciąż jechał Hirvonen wygrywając dwa z ośmiu sobotnich odcinków stale utrzymywał się w czołówce. Drugi dzień rajdów zakończył na trzecim miejscu: za Sebastienem Loebem i Petterem Solbergiem, do których tracił odpowiednio – 17,3 i 1,1 sekundy.

Ulewne opady deszczu pokrzyżowały plany organizatorów w trzecim dniu rajdu. Z powodu złego stanu nawierzchni odwołano dwa pierwsze niedzielne odcinki specjalne. Błoto nie stanowiłoby problemu dla samochodów rajdowych, jednak z było zbyt ryzykowne dla karetek i samochodów ratowniczych. W ostatni dzień rajdu kierowcom przyszło zatem walczyć na czterech z sześciu zaplanowanych odcinkach.

Najbliższą rundą WRC będzie Rajd Nowej Zelandii, który odbędzie się w dniach 7-9 maja.
Tematy w artykule: WRC Sebastien Loeb rajd

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.