mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Loeb w roli łowcy

WRC: Loeb w roli łowcy

Role się odwróciły. Po fenomenalnym początku sezonu Sebastien Loeb oddał prowadzenie w rajdowych mistrzostwach świata Mikko Hirvonenowi. Teraz to Francuz jest łowcą, a Fin ofiarą.

WRC: Loeb w roli łowcy
Rajd Australii będzie więc dla aktualnego jeszcze mistrza świata miejscem na odrobienie straconych w Grecji, Polsce i Finlandii punktów. Rajd zapowiada się interesująco jeszcze z jednego punktu widzenia. Tegoroczna edycja rajdowej eliminacji na Antypodach zostanie rozegrane zupełnie na nowych terenach. A przyswajanie nowych lokacji - co pokazał wspomniany Rajd Polski - lepiej wychodzi aktualnemu liderowi WRC Mikko Hirvonenowi.


Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno na Loebie jak i Hirvonena ciąży taka sama, wysoka presja. Kierowca Citroena wie, że nie może pozwolić już sobie na żadne błędy, zaś pierwszy kierowca Forda ma świadomość, że trzy punkty przewagi nad rywalem to tyle co nic.

"Naszym celem jest zwycięstwo albo co najmniej pozycja wyżej niż Mikko Hirvonena" - mówi pewny siebie Loeb. "Nadal mam jeszcze możliwość wywalczenia tytułu własnymi rękami. Trzeba tylko wygrać wszystkie trzy rundy, jakie zostały do końca sezonu. Jeśli któryś z rajdów Mikko zakończy na wyższej pozycji ode mnie będzie już bardzo ciężko coś zrobić" - dodał kierowca Citroena C4 WRC.

Francuz podkreśla, że kluczową rolę odegra właściwy opis trasy. "W najbliższy weekend będzie bardzo zacięta rywalizacja. Mikko jest piekielnie szybki na szutrowych trasach, a do tego świetnie jedzie na nieznanych żadnemu kierowcy trasach. Ważne jest więc dobrze opisać trasę przed startem i znaleźć odpowiedni setup dla samochodu."

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech