mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: MINI chce więcej

WRC: MINI chce więcej

MINI, które w przyszłym sezonie po wieloletniej przerwie zamierza ponownie stanąć w szranki rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC, zastanawia się nad rozszerzeniem programu startów o więcej niż sześć rund.

WRC: MINI chce więcej
Początkowo kierownictwo fabrycznego zespołu planowało udział w 6 rajdach. Pojawiły się jednak pogłoski, że Countryman'y WRC pojawią się na odcinkach specjalnych dopiero w maju. David Lapworth, dyrektor techniczny z Prodrive nie chciał udzielić komentarza, kiedy debiut MINI w WRC jest możliwy, jednak zaznaczył, że team myśli o starcie przynajmniej w sześciu eliminacjach.
"Mamy już wstępnie wybrane rajdy, w których chcielibyśmy wziąć udział. Nie mogę jednak zdradzić o jakie kraje chodzi. To będzie przynajmniej sześć rajdów. Mam nadzieję, że kiedy już wystartujemy, to będziemy nie do zatrzymania" - powiedział Lapworth.

Gdyby zgodnie z tym co mówi się w kuluarach MINI rozpoczęło swój sezon od Rajdu Włoch, wówczas brytyjski zespół miałby szansę na zaliczenie 9 z 13 zaplanowych w sezonie 2011 rund. Pełny sezon MINI zaplanowało na rok 2012.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 80 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
MINI Countryman
MINI Countryman
Cena podstawowa już od: 103 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-4dr.
Tematy w artykule: WRC Mini Mini Countryman

Podobne wiadomości:

Roadster Mini Superleggera może wejść do produkcji

Roadster Mini Superleggera może wejść do...

Aktualności 2015-07-16

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.