mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: MINI chce więcej

WRC: MINI chce więcej

MINI, które w przyszłym sezonie po wieloletniej przerwie zamierza ponownie stanąć w szranki rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC, zastanawia się nad rozszerzeniem programu startów o więcej niż sześć rund.

WRC: MINI chce więcej
Początkowo kierownictwo fabrycznego zespołu planowało udział w 6 rajdach. Pojawiły się jednak pogłoski, że Countryman'y WRC pojawią się na odcinkach specjalnych dopiero w maju. David Lapworth, dyrektor techniczny z Prodrive nie chciał udzielić komentarza, kiedy debiut MINI w WRC jest możliwy, jednak zaznaczył, że team myśli o starcie przynajmniej w sześciu eliminacjach.
"Mamy już wstępnie wybrane rajdy, w których chcielibyśmy wziąć udział. Nie mogę jednak zdradzić o jakie kraje chodzi. To będzie przynajmniej sześć rajdów. Mam nadzieję, że kiedy już wystartujemy, to będziemy nie do zatrzymania" - powiedział Lapworth.

Gdyby zgodnie z tym co mówi się w kuluarach MINI rozpoczęło swój sezon od Rajdu Włoch, wówczas brytyjski zespół miałby szansę na zaliczenie 9 z 13 zaplanowych w sezonie 2011 rund. Pełny sezon MINI zaplanowało na rok 2012.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 80 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
MINI Countryman
MINI Countryman
Cena podstawowa już od: 103 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-4dr.
Tematy w artykule: WRC Mini Mini Countryman

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Ósme z rzędu zwycięstwo Loeba i Eleny

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.