mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: MINI chce więcej

WRC: MINI chce więcej

MINI, które w przyszłym sezonie po wieloletniej przerwie zamierza ponownie stanąć w szranki rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC, zastanawia się nad rozszerzeniem programu startów o więcej niż sześć rund.

WRC: MINI chce więcej
Początkowo kierownictwo fabrycznego zespołu planowało udział w 6 rajdach. Pojawiły się jednak pogłoski, że Countryman'y WRC pojawią się na odcinkach specjalnych dopiero w maju. David Lapworth, dyrektor techniczny z Prodrive nie chciał udzielić komentarza, kiedy debiut MINI w WRC jest możliwy, jednak zaznaczył, że team myśli o starcie przynajmniej w sześciu eliminacjach.
"Mamy już wstępnie wybrane rajdy, w których chcielibyśmy wziąć udział. Nie mogę jednak zdradzić o jakie kraje chodzi. To będzie przynajmniej sześć rajdów. Mam nadzieję, że kiedy już wystartujemy, to będziemy nie do zatrzymania" - powiedział Lapworth.

Gdyby zgodnie z tym co mówi się w kuluarach MINI rozpoczęło swój sezon od Rajdu Włoch, wówczas brytyjski zespół miałby szansę na zaliczenie 9 z 13 zaplanowych w sezonie 2011 rund. Pełny sezon MINI zaplanowało na rok 2012.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 80 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
MINI Countryman
MINI Countryman
Cena podstawowa już od: 103 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-4dr.
Tematy w artykule: WRC Mini Mini Countryman

Podobne wiadomości:

MINI Clubman ALL4 - nowy napęd

MINI Clubman ALL4 - nowy napęd

Aktualności 2016-01-20

Roadster Mini Superleggera może wejść do produkcji

Roadster Mini Superleggera może wejść do...

Aktualności 2015-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.