mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: MINI ma problem z budżetem

WRC: MINI ma problem z budżetem

Do 2 grudnia br. FIA czeka na zgłoszenia zespołów fabrycznych, które wezmą udział w WRC w sezonie 2012. Nadal swojego programu startów nie przedstawiły dwie ekipy: Ford i MINI.

WRC: MINI ma problem z budżetem
W przypadku Forda toczą się ciągle negocjacje. Malcom Wilson reprezentujący M-Sport, tunera rajdowych Fiest RS WRC ma nadzieję, że kierownictwo koncernu da mu zielone światło i Ford pojawi się na starcie sezonu 2012. W przypadku MINI sprawa wygląda podobnie. Prodrive, który odpowiedzialny jest za projekt MINI w Rajdowych Mistrzostwach Świata ostatnio zwrócił się do komisarzy z pytaniem o ewentualną zmianę zapisów w regulaminie zgłoszeń. David Rochards, szef Prodrive poinformował, że aktualnie posiada budżet gwarantujący starty tylko w 7-8 eliminacjach przyszłorocznego sezonu.

Taki scenariusz oznacza jednak, że MINI w myśl aktualnych przepisów nie byłoby zaliczane do klasyfikacji producentów. Również homologacja nowej wersji Clubmana WRC nie byłaby możliwa, a ta przewidziana jest na 1 marca 2012 roku. Prodrive w ten sposób pozbawiony byłby szans na rozwój auta, a cały projekt zespołu fabrycznego straciłby sens.
Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI WRC

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Aktualności 2016-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.