mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: MINI ma problem z budżetem

WRC: MINI ma problem z budżetem

Do 2 grudnia br. FIA czeka na zgłoszenia zespołów fabrycznych, które wezmą udział w WRC w sezonie 2012. Nadal swojego programu startów nie przedstawiły dwie ekipy: Ford i MINI.

WRC: MINI ma problem z budżetem
W przypadku Forda toczą się ciągle negocjacje. Malcom Wilson reprezentujący M-Sport, tunera rajdowych Fiest RS WRC ma nadzieję, że kierownictwo koncernu da mu zielone światło i Ford pojawi się na starcie sezonu 2012. W przypadku MINI sprawa wygląda podobnie. Prodrive, który odpowiedzialny jest za projekt MINI w Rajdowych Mistrzostwach Świata ostatnio zwrócił się do komisarzy z pytaniem o ewentualną zmianę zapisów w regulaminie zgłoszeń. David Rochards, szef Prodrive poinformował, że aktualnie posiada budżet gwarantujący starty tylko w 7-8 eliminacjach przyszłorocznego sezonu.

Taki scenariusz oznacza jednak, że MINI w myśl aktualnych przepisów nie byłoby zaliczane do klasyfikacji producentów. Również homologacja nowej wersji Clubmana WRC nie byłaby możliwa, a ta przewidziana jest na 1 marca 2012 roku. Prodrive w ten sposób pozbawiony byłby szans na rozwój auta, a cały projekt zespołu fabrycznego straciłby sens.
Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI
Tematy w artykule: MINI WRC

Podobne wiadomości:

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Hybrydowe MINI Countryman potwierdzone

Aktualności 2016-10-21

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

MINI Clubman JCW - 228 KM i napęd AWD

Premiery 2016-09-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie żyje John Surtees
Nie żyje John Surtees
Wczoraj w wieku 83 lat zmarł legendarny kierowca wyścigowy, John Surtees. To jedyny człowiek na świecie, który wygrał mistrzostwo F1 i motocyklowe GP. 
Odgadnij model Odgadnij model