mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Marsylianka rozpoczęta

WRC: Marsylianka rozpoczęta

Pierwsze dwa czwartkowe odcinki specjalne rajdu Monte Carlo potwierdziły wysoką formę obu kierowców fabrycznego zespołu Citroena. Po pierwszym etapie imprezy na prowadzeniu obrońca mistrzowskiego tytułu Sebastien Loeb. Francuz z przewagą 12,7 s. ucieka przed drugim C4 WRC, prowadzonym przez Daniego Sordo. Dopiero 44 s. za Francuzem podąża numer 1 ekipy Forda, Mikko Hirvonen.

WRC: Marsylianka rozpoczęta
Pierwszy, ponad 28-kilometrowy odcinek rajdu St Jean En Royans padł łupem Sordo, który na śliską nawierzchnię przyjął bardzo ostrą strategię. Kiedy warunki na OS 2 poprawiły się, do głosu doszedł już Loeb. Lider Citreona odstawił swojego kolegę z zespołu na 12,7 s. i objął prowadzenie w rajdzie po pierwszym etapie. Tempa od początku tej dwójce nie mógł dotrzymać Mikko Hirvonen, który przyznał, że nie do końca może pojechać na maksimum, ponieważ śliskie asfalty nie są jego najważniejszą domeną. Mimo wszystko kierowca Forda trzyma ostanie miejsce na podium i czeka na błąd rywali. Póki co będąc za nimi 44 s. z tyłu. Drugi z Fordów prowadzony przez J.M. Latvalę spadł w dolną część klasyfikacji. Przyczyna to kapeć na OS 1 i strata ponad czterech minut.

Czwarty po czwartkowym etapie jest Chris Atkinson z Subaru. Australijczyk co roku dość dobrze radzi sobie na górskich trasach Księstwa Monaco. Na dwóch pierwszych odcinkach stracił do Loeba blisko minutę (58,6 s.). Piąty jest Francois Duval. Zatrudniony przez zespół Stobarta Belg, zaliczany jest do grona asfaltowych ekspertów. W przełożeniu na wyniki potwierdza się to średnio - po pierwszym etapie 1:13,5 straty do Loeba. Zaledwie sekundę za Duvalem uplasował się Petter Solberg, który jest szósty - tradycyjne narzekał na problemy z samochodem. Siódmy jest Gigi Galli.

Pechowy początek sezonu dla Suzuki. W obu SX4 WRC padło sprzęgło, jednak doświadczenie z kilku lat startów w WRC pozwoliło dotrzeć Toni Gardemeistrowy na ósme miejsce po pierwszym dniu. W aucie P.G. Anderssona dodatkowoło awaria uległa tylna półoś i z napędu na cztery koła, została już tylko ośka.

Wyniki po I etapie Rajdu Monte Carlo:

01. Loeb S. / Elena D. - Citroen C4 WRC 23:38,4
02. Sordo D. / Marti M. - Citroen C4 WRC +12,7
03. Hirvonen M. / Lehtinen J. - Ford Focus RS WRC +44,0
04. Atkinson C. / Prévot S. - Subaru Impreza WRC +58,6
05. Duval F. / Chevalier E. - Ford Focus RS WRC +1:13,5
06. Solberg P. / Mills P. - Subaru Impreza WRC +1:14,5
07. Galli G. / Bernacchini G. - Ford Focus RS WRC +1:26,1
08. Gardemeister T. / Tuominen T. - Suzuki SX4 WRC +1:53,1
09. Cuoq J. / Janvier P. - Peugeot 307 WRC +2:09,2
10. Al Qassimi K. / Orr M. - Ford Focus RS WRC +2:59,0
Tematy w artykule: WRC

Podobne wiadomości:

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Aktualności 2015-07-08

Wielka mała fabryka

auto motor i sport 0000-00-00

Ta fabryka jest w stanie wyprodukować nawet... 12 aut rocznie. Ale nie ma lepszej na świecie. To budujący rajdowe Fordy M-Sport Malcolma Wilsona. Firma, jak Pentagon, pełna tajemnic.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.