mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Mniej Europy, więcej świata

WRC: Mniej Europy, więcej świata

FIA rozpoczęła planowanie kalendarza WRC na przyszły sezon. I już pojawiły się pierwsze problemy - w terminarzu musi się znaleźć miejsce dla nowych, ważnych krajów, które są dynamicznymi rynkami zbytu. Dla europejskich klasyków miejsca pozostaje coraz mniej.

WRC: Mniej Europy, więcej świata
FIA chce rozszerzyć popularność WRC na takie kraje jak Chiny, Indie czy wreszcie Ameryka Północna. O to naciska Volkswagen, który w przyszłym roku rozpocznie przygodę z Rajdowymi Mistrzostwami Świata. Pewne jest jednak, że kalendarz WRC nigdy nie będzie tak obszerny jak ten w Formule 1, dlatego Międzynarodowa Federacja Samochodowa będzie musiała pożegnać kilku organizatorów imprez. Głównie dotyczy to rund na Starym Kontynencie, a największe szanse na odpadnięcie daje się rajdom we Francji i w Niemczech.

"Jest wiele wizji rozwoju WRC" - mówi dyplomatycznie menadżerka cyklu WRC, były kierowca rajdowy Michele Mouton. "Z jednej strony Niemcy reprezentują największy rynek zbytu wśród producentów samochodowych w Europie. Do tego organizacja tej rundy zawsze stoi na najwyższym poziomie. Z drugiej strony można się zastanawiać dlaczego w kalendarzu są imprezy, które są do siebie bardzo podobne i dzieli je raptem 150 kilometrów. Z tej perspektywy można się zastanawiać nad sensem rozgrywaniu obu rajdów w WRC. Ale podobna sytuacja jest także w przypadku Hiszpanii i Portugalii" - dodała Mouton.

FIA jest świadome, że wyrzucenie z kalendarza rajdów z tradycją może być marketingowym strzałem we własną stopę. Jak podkreśla francuska menadżerka jest jednak pewne rozwiązanie dla europejskich eliminacji. Nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować połączyć niektóre rajdy w jeden. "Jeśli WRC poszerzy się o kolejne eliminacje w Chinach, Indiach, Rosji, Afryce czy Ameryce Północnej być może będzie to jedyne wyjście z sytuacji."
Tematy w artykule: WRC Chiny Indie Niemcy Francja

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Finanse i prawo 2017-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.