mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Mniej Europy, więcej świata

WRC: Mniej Europy, więcej świata

FIA rozpoczęła planowanie kalendarza WRC na przyszły sezon. I już pojawiły się pierwsze problemy - w terminarzu musi się znaleźć miejsce dla nowych, ważnych krajów, które są dynamicznymi rynkami zbytu. Dla europejskich klasyków miejsca pozostaje coraz mniej.

WRC: Mniej Europy, więcej świata
FIA chce rozszerzyć popularność WRC na takie kraje jak Chiny, Indie czy wreszcie Ameryka Północna. O to naciska Volkswagen, który w przyszłym roku rozpocznie przygodę z Rajdowymi Mistrzostwami Świata. Pewne jest jednak, że kalendarz WRC nigdy nie będzie tak obszerny jak ten w Formule 1, dlatego Międzynarodowa Federacja Samochodowa będzie musiała pożegnać kilku organizatorów imprez. Głównie dotyczy to rund na Starym Kontynencie, a największe szanse na odpadnięcie daje się rajdom we Francji i w Niemczech.

"Jest wiele wizji rozwoju WRC" - mówi dyplomatycznie menadżerka cyklu WRC, były kierowca rajdowy Michele Mouton. "Z jednej strony Niemcy reprezentują największy rynek zbytu wśród producentów samochodowych w Europie. Do tego organizacja tej rundy zawsze stoi na najwyższym poziomie. Z drugiej strony można się zastanawiać dlaczego w kalendarzu są imprezy, które są do siebie bardzo podobne i dzieli je raptem 150 kilometrów. Z tej perspektywy można się zastanawiać nad sensem rozgrywaniu obu rajdów w WRC. Ale podobna sytuacja jest także w przypadku Hiszpanii i Portugalii" - dodała Mouton.

FIA jest świadome, że wyrzucenie z kalendarza rajdów z tradycją może być marketingowym strzałem we własną stopę. Jak podkreśla francuska menadżerka jest jednak pewne rozwiązanie dla europejskich eliminacji. Nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbować połączyć niektóre rajdy w jeden. "Jeśli WRC poszerzy się o kolejne eliminacje w Chinach, Indiach, Rosji, Afryce czy Ameryce Północnej być może będzie to jedyne wyjście z sytuacji."
Tematy w artykule: WRC Chiny Indie Niemcy Francja

Podobne wiadomości:

Niemcy mówią

Niemcy mówią "tak" ekologicznym autom

Aktualności 2016-04-28

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.