mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Nadchodzi nowa era rajdów

WRC: Nadchodzi nowa era rajdów

Na wtorkowym (17.03.) posiedzeniu w Paryżu, Światowa Rada Sportów Motorowych FIA przyjęła projekt wprowadzający do Rajdowych Mistrzostw Świata WRC wiele nowości regulaminowych. Najważniejsza z nich to wycofanie topowych samochodów klasy WRC w 2011 roku.

WRC: Nadchodzi nowa era rajdów
FIA zastrzega, że zmiany w regulaminie WRC spowodowane zostały kryzysem finansowym na świecie. Nowe przepisy mają nie tylko wprowadzić oszczędności ale także przywrócić dawny blask najważniejszym rozgrywkom rajdowym. Jedną z najbardziej dostrzegalnych zmian jakie czekają na ten czempionat jest defintywne wycofanie aut klasy WRC (World Rally Car). Według szacunków, pozwoli to zaoszczędzić fabrycznym zespołem około 40% dotychczasowego budżetu. Popularne "wurce" mają zostać zastąpione przez samochody S2000. Trudno narazie rokować czy na potrzeby rajdowej czołówki będą one nieco bardziej zaawansowane technologicznie czy będą to obecnie spotykane na odcinkach specjalnych auta tej klasy.

Wiadomo jedynie, że S2000 przeznaczone dla WRC będą miały zamontowane nowe zestawy aerodynamiczne modyfikujące karoserię. W przepisach będą zapisy dotyczące ograniczeń w budowie silników (maksymalny limit obrotów do 8,5 tysiąca), układów przeniesienia napędu, systemu chłodzenia, elektrycznego, układu wspomagania.

Kolejny wstrząs w MŚ może nastąpić w 2013 roku. FIA zaproponowała aby od tego roku wprowadzić do czołowych rajdówek silniki 1600 ccm z turbodoładowaniem.
Tematy w artykule: WRC

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Komentuj:

~??? 2009-03-20

róbmy wszystko aby ten piekny nie tak komercyjny niestety jak F1 i jakze trudny sport przetrwał kryzys

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.