mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Nowy zespół w MŚ

WRC: Nowy zespół w MŚ

Istnieje duża szansa na pojawienie się nowego zespołu rajdowego w WRC. Jak donosi magazyn Autosport jego założycielem ma być Ken Block, wschodząca gwiazda amerykańskich sportów motorowych. Drugim kierowcą zespołu przypuszczalnie miałby zostać Chris Atkinson.

WRC: Nowy zespół w MŚ
W przeszłości Block startował już w wybranych rundach mistrzostw świata. Jego starty ograniczały się jedynie do występów w klasie aut produkcyjnych PWRC. Jak informuje Autosport Amerykanin w niedługim czasie ma podpisać stosowną umowę z rajdowym oddziałem Forda, firmą M-Sport. Kontrakt na dostarczenie aut miałby obowiązywać przez 3 lata. Nazwa nowego zespołu miałaby nawiązywać do głównego sponsora temu Monster Energy Drink World Rally Team.

- "Ken Block jest ikoną amerykańskich sportów motorowych. To wielka osobowość w tamtej części globu. Byłoby świetnie gdyby zdecydował się na starty w WRC" - mówi promotor tej serii Simon Long.

Partnerem Blocka w zespole miałby być Chris Atkinson. Nie od dziś wiadomo, że obaj panowie doskonale się znają. Dla Australijczyka byłaby to doskonała okazja do wielkiego powrotu na odcinki mistrzostw świata. Atkinson, były kierowca fabrycznego zespołu Subaru w obecnym sezonie zaliczył zaledwie kilka startów w WRC, po czym wycofał się z rywalizacji ze względu na brak budżetu.

Według wstępnych informacji zespół Blocka miałby wziąć udział w połowie eliminacji przyszłego sezonu.

Podobne wiadomości:

Ken Block pokazał nową maszynę - Hoonicorn V2

Ken Block pokazał nową maszynę - Hoonicorn V2

Aktualności 2016-10-13

Gymkhana 9 - Ken Block znów szaleje

Gymkhana 9 - Ken Block znów szaleje

Aktualności 2016-09-14

Komentuj:

~pyt 2009-10-29

zobaczymy, czy będzie tak szybki jak jest efektowny w wyglądzie :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Chery planuje ekspansję w Europie
Chery planuje ekspansję w Europie
Producenci samochodów z Państwa Środka coraz częściej myślą o podboju Europy. Chińska marka Geely zapowiada ekspansję na Starym Kontynencie, a misję rozpocznie od obecności na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech