mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Ogier ma już umowę z Fordem?

WRC: Ogier ma już umowę z Fordem?

Ostatnie dwa zwycięstwa w rajdach asfaltowych - w Niemczech i we Francji - dają Sebastienowi Ogier jeszcze mocniejszą kartę przetargową w kontekście jego dalszej przyszłości w ekipie Citroena. Jeśli Francuz nie otrzyma w zespole znad Sekwany identycznego statusu kierowcy jak Sebastien Loeb, wówczas - jak donoszą fińskie media - może przesiąść się do ekipy Forda.

WRC: Ogier ma już umowę z Fordem?
Mimo, że wygrana w Rajdzie Francji pozwoliła Sebastienowi Ogier ponownie poważnie pomyśleć o zdobyciu tytułu mistrza świata, wszystkich związanych ze światem WRC bardziej interesuje to, w jakim zespole młdy Francuz wystartuje w przyszłym sezonie. Pod uwagę brane są dwa scenariusze. Albo Ogier będzie wspierany przez Citroena tak jak Loeb, albo najprawdopodobniej zerwie obowiązujący do 2013 roku kontrakt z francuską stajnią i przesiądzie się do głównego konkurenta, zespołu M-Sport, który obsługuje fabryczne Fordy Fiesta RS WRC. Ogier ma już dość bycia "tym drugim" i oczekuje od teamu równego traktowania. Swój upust niezadowolenia z aktualnego podziału ról w zespole dał wyraz podczas Rajdu Niemiec. "On (Loeb - przyp. red.) płacze przed szefostwem, a ja muszę hamować" - komentował w ten sposób krzywdzącego go polecnia zespołu, które wielokrotnie już w tym sezonie faworyzowały siedmiokrotnego mistrza świata.

Ostatnie zwycięstwo we Francji na pewno nie załagodzi apetytu Ogiera. Wręcz przeciwnie. Kierowca pokazał w tym sezonie wiele razy, że potrafi być szybszy od swojego bardziej doświadczonego kolegi zarówno na twardej jak i miękkiej nawierzchni.

Dlatego mimo, że umowa pomiędzy Ogier i Citroenem obowiązuje jeszcze przez cały, przyszły rok, jego menadżer szuka na wszelki wypadek alternatywnych rozwiązań dla swojego klienta. Jednym z nich ma być przesiadka do Forda i zastąpienia w nim Mikko Hirvonena, któremu kontrakt z marką spod znaku "błękitnego owalu" wygasa z końcem tego sezonu. Rajdowe media z Finlandii idą jeszcze dalej i twierdzą, że Ogier już porozumiał z Fordem i podpisał z zespołem wieloletnią umowę. Na razie jednak, żadna z zainteresowanych stron nie chce komentować tych doniesień. Ford jeszcze nie ogłosił oficjalnie swojego nowego programu startów w WRC w przyszłym sezonie. Przedstawiciele Citroena mówią z kolei: "Na razie rozmawiamy o obecnym sezonie. Nie będziemy udzielać odpowiedzi na pytania związne z przyszłością."
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Ford WRC Sebastien Ogier

Podobne wiadomości:

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po...

Aktualności 2017-10-27

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.