mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Ostatni sezon Solberga?

WRC: Ostatni sezon Solberga?

Dopiero co Petter Solberg zdołał utworzyć zespół konkurencyjny w walce o mistrzostwo świata WRC, a już pojawiły się pierwsze pogłoski o rzekomym zakończeniu kariery przez Norwega po sezonie 2010.

WRC: Ostatni sezon Solberga?
"Mr. Hollywood" w nadchodzącym sezonie ponownie zmierzy się z fabrycznymi zespołami Citroena i Forda jako kierowca prywatny. Od strony technicznej Norweg przygotował się znacznie lepiej niż rok temu. Ma teraz bardziej konkurencyjny samochód - Citroena C4 WRC w specyfikacji 2009 i lepsze zaplecze techniczne.

"To był kawał trudnej roboty" - mówił o przygotowaniach do sezonu 2010 Petter Solberg. "Dwa miesiące poza domem, ciągły kontakt z Citroenem, testy i spotkania ze sponsorami dały się we znaki ale jestem niesamowicie zadowolony z tego, co udało nam się osiągnąć. Wreszcie mamy właściwy pakiet do walki w WRC" - dodał Norweg.

Niestety mimo tego optymizmu były kierowca fabrycznego zespołu Subaru nie wyklucza, że po tym sezonie zakończy karierę w WRC. Rozpoczynający tegoroczny cykl mistrzostw świata Rajd Szwecji, będzie 150. występem Norwega w WRC. "Jestem gotowy do tego sezonu i chcę wykorzystać w 100% być może ostatnią okazję do wywalczenia tytułu. Nikt jednak nie wie co może się wydarzyć. Być może będzie to ostatni rok moich startów? Kto wie?" - pyta retorycznie Norweg. "Nastały ciężkie czasy w tym sporcie, jednak podkreślam, że jestem niesamowicie zmotywowany do walki" - zakończył Solberg.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen WRC C4 wrc Petter Solberg

Podobne wiadomości:

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross

Aktualności 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.