Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Ostatni sezon Solberga?

WRC: Ostatni sezon Solberga?

Dopiero co Petter Solberg zdołał utworzyć zespół konkurencyjny w walce o mistrzostwo świata WRC, a już pojawiły się pierwsze pogłoski o rzekomym zakończeniu kariery przez Norwega po sezonie 2010.

WRC: Ostatni sezon Solberga?
"Mr. Hollywood" w nadchodzącym sezonie ponownie zmierzy się z fabrycznymi zespołami Citroena i Forda jako kierowca prywatny. Od strony technicznej Norweg przygotował się znacznie lepiej niż rok temu. Ma teraz bardziej konkurencyjny samochód - Citroena C4 WRC w specyfikacji 2009 i lepsze zaplecze techniczne.

"To był kawał trudnej roboty" - mówił o przygotowaniach do sezonu 2010 Petter Solberg. "Dwa miesiące poza domem, ciągły kontakt z Citroenem, testy i spotkania ze sponsorami dały się we znaki ale jestem niesamowicie zadowolony z tego, co udało nam się osiągnąć. Wreszcie mamy właściwy pakiet do walki w WRC" - dodał Norweg.

Niestety mimo tego optymizmu były kierowca fabrycznego zespołu Subaru nie wyklucza, że po tym sezonie zakończy karierę w WRC. Rozpoczynający tegoroczny cykl mistrzostw świata Rajd Szwecji, będzie 150. występem Norwega w WRC. "Jestem gotowy do tego sezonu i chcę wykorzystać w 100% być może ostatnią okazję do wywalczenia tytułu. Nikt jednak nie wie co może się wydarzyć. Być może będzie to ostatni rok moich startów? Kto wie?" - pyta retorycznie Norweg. "Nastały ciężkie czasy w tym sporcie, jednak podkreślam, że jestem niesamowicie zmotywowany do walki" - zakończył Solberg.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen WRC C4 wrc Petter Solberg

Podobne wiadomości:

Nowy Citroen C3 - mały Cactus

Nowy Citroen C3 - mały Cactus

Premiery 2016-06-30

Pickup od grupy PSA

Pickup od grupy PSA

Aktualności 2016-05-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj