mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Pirelli już myśli o powrocie

WRC: Pirelli już myśli o powrocie

Dyrektor sportowy w Pirelli Paul Hembrey przyznał, że włoska firma oponiarska zastanawia się nad powrotem do WRC. Od przyszłego sezonu Pirelli ponownie oferować będzie opony także do Formuły 1.

WRC: Pirelli już myśli o powrocie
Pirelli w przyszłym roku będzie kontynuować program WRC Academy, czyli projekt oparty na założeniacj Pirelli Star Driver. Pomimo tego, że firma zdecydowała nie powracać do pełnego cyklu WRC co najmniej do końca 2011 roku. "To był poruszający i dość smutny moment kiedy opuszczaliśmy Walię, wiedząc że po raz pierwszy przestaniemy zaopatrywać WRC w opony, czyniąc to nieprzerwanie od 1973 roku" - mówi Hambrey. "Nadal jednak mamy ogromną pasję do tego sportu. W przyszłym sezonie wchodzimy do Formuły 1, ale na pewno nie zapomnieliśmy o WRC" - dodaje.

Hambrey dodał, że teraz Pirelli przyglądać się będzie wszystkim regulacjom w rajdowych mistrzostwach świata i być może pojawi się ponownie w tym cyklu jako dostawca opon za kilka sezonów

"Trudno byłoby zdążyć do WRC w 2012 roku. Po pierwsze nowe regulacje wymagają rozpoczęcia pracy od podstaw nad nowym ogumieniem. Przede wszystki musimy jednak sprawdzić czy zasady nam odpowiadają i ewentualnie zacząć się sami przygotowywać. Dzięki programowi, który będziemy kontynuować w tym sezonie na pewno dostaniemy sporo informacji" - zakończył przedstawiciel Pirelli.
Tematy w artykule: WRC opony Pirelli Pirelli

Podobne wiadomości:

Kalendarz Pirelli na rok 2011

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.