mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Pirelli już myśli o powrocie

WRC: Pirelli już myśli o powrocie

Dyrektor sportowy w Pirelli Paul Hembrey przyznał, że włoska firma oponiarska zastanawia się nad powrotem do WRC. Od przyszłego sezonu Pirelli ponownie oferować będzie opony także do Formuły 1.

WRC: Pirelli już myśli o powrocie
Pirelli w przyszłym roku będzie kontynuować program WRC Academy, czyli projekt oparty na założeniacj Pirelli Star Driver. Pomimo tego, że firma zdecydowała nie powracać do pełnego cyklu WRC co najmniej do końca 2011 roku. "To był poruszający i dość smutny moment kiedy opuszczaliśmy Walię, wiedząc że po raz pierwszy przestaniemy zaopatrywać WRC w opony, czyniąc to nieprzerwanie od 1973 roku" - mówi Hambrey. "Nadal jednak mamy ogromną pasję do tego sportu. W przyszłym sezonie wchodzimy do Formuły 1, ale na pewno nie zapomnieliśmy o WRC" - dodaje.

Hambrey dodał, że teraz Pirelli przyglądać się będzie wszystkim regulacjom w rajdowych mistrzostwach świata i być może pojawi się ponownie w tym cyklu jako dostawca opon za kilka sezonów

"Trudno byłoby zdążyć do WRC w 2012 roku. Po pierwsze nowe regulacje wymagają rozpoczęcia pracy od podstaw nad nowym ogumieniem. Przede wszystki musimy jednak sprawdzić czy zasady nam odpowiadają i ewentualnie zacząć się sami przygotowywać. Dzięki programowi, który będziemy kontynuować w tym sezonie na pewno dostaniemy sporo informacji" - zakończył przedstawiciel Pirelli.
Tematy w artykule: WRC opony Pirelli Pirelli

Podobne wiadomości:

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross