mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Powstaje fabryczny team MINI

WRC: Powstaje fabryczny team MINI

Jak donosi Autosport już w przyszłym tygodniu BMW ma ogłosić swój udział w przyszłorocznym sezonie WRC. Zgodnie ze spekulacjami niemiecka marka wystawi do rywalizacji auta rajdowe zbudowane na bazie modelu MINI.

WRC: Powstaje fabryczny team MINI
Niestety tempo prac rozwoju samochodu nie pozwoli na debiut rajdowych MINI w pierwszej rundzie WRC 2011. Prototyp MINI WRC dopiero wkrótce zostanie poddany pierwszym testom, a to zbyt mało czasu by dobrze przygotować samochód do czasu rozpoczęcia nowego sezonu. Prawdopodobnie MINI WRC zadebiutuje dopiero w maju, przed Rajdem Sardynii.
Rajdowe MINI budowane są w Banbury, gdzie główną siedzibę ma firma Prodrive. Autosport infomruje, że do centrali zespołu właśnie dotarły pierwsze silniki BMW z doładowaniem turbo, o pojemności 1600 ccm.

Prawdopodobnie w projket MINI WRC zaangażowana zostanie rodzina Ostbergów. Mads Ostberg, który jest reprezentantem zespołu Adapta, będzie startował MINI WRC w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Kierowca ze Skandynawii ma zająć się także pracami rozwojowymi nad nową rajdówką.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

MINI Mini
MINI Mini
Cena podstawowa już od: 82 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Tematy w artykule: WRC Mini

Podobne wiadomości:

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

MINI Clubman ALL4 - nowy napęd

MINI Clubman ALL4 - nowy napęd

Aktualności 2016-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando