mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Raikkonen wciąż bez konkretów

WRC: Raikkonen wciąż bez konkretów

Nieustannie ciągną się negocjacje Kimiego Raikkonena w sprawie przyszłorocznych startów w WRC. Fin nadal chciałby jeździć w Citroenie, Citroen chciałby zatrzymać kierowcę, ale póki co obie strony nadal nie doszły do porozumienia. Tymczasem w kuluarach WRC szepcze się o możliwym transferze Raikkonena do Forda.

WRC: Raikkonen wciąż bez konkretów
Szef zespołu Citroena Olivier Quesnel już kilka miesięcy temu powiedział, że chciałby aby były mistrz świata Formuły 1 nadal startował pod banderą francuskiej marki. Podkreślił jednak, że Citroen chce kierowców, którzy są szybcy, ale nie naciągają budżetu. Niestety pierwszy sezon Fina w WRC przeznaczony na naukę, okazał się delikatnie mówiąc "nie najlepszy". Raikkonen zaliczył kilka spektakularnych wypadków, a kiedy dojedżał do mety rajdu, to wówczas na dalekich miejscach.

Patowa sytuacja w negocjacjach z Citroenem sprawiła, że na światło dzienne wychodzą kolejne rewelacje w sprawie przyszłości "Iceman'a" w WRC. Jedna z nich głosi, że Fin przeniesie się do Forda, a projekt sprotowy opracowany specjalnie z myślą o nim zakłada, że Raikkonen pojechałby także w kilku wyścigach serii NASCAR w Ameryce Północnej.

Póki co nie ma jednak żadnych komentarzy ze strony samego kierowcy. Szef Forda, Malcolm Wilson co prawda nigdy nie krył zainteresowania zatrudnieniem fińskiego kierowcy. "Kimi ma szczególną wartość dla WRC. To, że jeździ wśród nas, dało sporego kopa dla popularyzacji tego sportu. Jasne, on ciągle się uczy, ale ma niezwykły potencjał. Jest ciągle tym Kimim Raikkonenem, mistrzem świata F1" - podkreślał wielokrotnie Wilson.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen WRC Ford Kimi Raikkonen

Podobne wiadomości:

Citroen C-Elysee po nowemu

Citroen C-Elysee po nowemu

Premiery 2016-11-15

Nowy Citroen C3 - mały Cactus

Nowy Citroen C3 - mały Cactus

Premiery 2016-06-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport