mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Rajd Jordanii będzie ciekawszy

WRC: Rajd Jordanii będzie ciekawszy

Organizatorzy Rajdu Jordanii, rundy Rajdowych Mistrzostw Świata dwoją się i troją, by uatrakcyjnić swoją imprezę. Mimo że nad krajem ciąży widmo politycznej rewolty, ciągnącej się aktualnie przez Bliski Wschód.

WRC: Rajd Jordanii będzie ciekawszy
Rajd Jordanii został zaplanowany na termin 14-16 kwietnia. Trasa rajdu, w głównej części zlokalizowanego nad Morzem Czerwonym ma mierzyć 320 kilometrów. Szutrowy rajd po raz pierwszy został rozegrany w 2008 roku. Z poszanowania do tradycji muzułmańskich, meta rajdu zawsze planowana jest na sobotę. W tym roku sytuacja rajdu wygląd nadal niepewnie. Przez kraje arabskie przetacza się mocna fala demonstracji społecznych na tle politycznym. Wystarczy wspomnieć o zamieszkach w Tunezji, Egipcie czy obecnie w Libii. Bezpośrednio motosport odczuł ten kryzys w przypadku Bahrajnu, który zrezygnował z przeprowadzenia testów oraz wyścigu Formuły 1.

To jednak nie zniechęca organizatorów Rajdu Jordanii do podjęcia wysiłku i uatrakcyjnienia swojej imprezy. Według dyrektora rajdu, Randa Nabulsi edycja 2011, będzie dużo ciekawsza od dotychczasowych. "Trasa tegorocznej edycji zawiera najciekawsze fragmenty odcinków z 2010 roku. Jest też wiele nowości. Już poprzednie eliminacje zebrały wiele pozytywnych słów od całej 'rodziny WRC', ale sądzę, że teraz wszyscy będą pod jeszcze większym wrażeniem" - mówi Nabulsi.

Start rajdu ponownie nastąpi w mieście Jerash. Odcinek Rumman Forest Stage, który zawsze otwierał rywalizację został przeniesiony, a jego miejsce zajęła trasa, która wyniesie kierowców i ich samochody na wysokość 600 m n.p.m. Organizatorzy powrócili także do uwielbianego przez kibiców i zawodników etapu rozgrywanego w bliskim sąsiedztwie Morza Czerwonego, w miejscu najniżej położonym na kuli ziemskiej. Tam też znajdować się będą dwie spektakularne hopy, które mają zagwarantować należytą rozrywkę publiczności.
Tematy w artykule: WRC Rajd Jordanii

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dacia Logan MCV w wersji Stepway
Dacia Logan MCV w wersji Stepway
Na targach w Genewie zadebiutuje odświeżona paleta modeli Dacii, a wśród nich uterenowiona rodzina Stepway, do której dołącza kolejny model - Logan MCV. Poza sporym bagażnikiem auto oferuje podwyższony prześwit.