mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Rajd Polski tylko rezerwowy?

WRC: Rajd Polski tylko rezerwowy?

Jak donosi Autosport, firma zajmująca się promocją Rajdowych Mistrzostw Świata North One Sport, przedstawiła prowizoryczny kalendarz na sezon 2011. Niestety, Rajd Polski widnieje w nim jako runda rezerwowa.

WRC: Rajd Polski tylko rezerwowy?
Podobny status jak nasza eliminacja na Mazurach ma jeszcze Rajd Norwegii, którego ewentualne pojawienie się w kalendarzu właściwym na sezon 2011, uzależnione jest od finału rozmów z organizatorami Rajdu Monte Carlo. Jeśli próby przywrócenia do WRC najstarszego rajdu świata nie przyniosą pozytywnego rozstrzygnięcia, wówczas to Rajd Norwegii będzie otwierał sezon w przyszłym roku.Niestety dla polskich kibiców, nasza runda organizowana wokół Mikołajek także znalazła się na liście rund rezerwowych. To dziwi, bowiem według dotychczasowych reguł nasza elimancja miała co dwa lata, rotacyjnie pojawiać się w kalendarzu WRC jako "pewniak". Jeśli podczas marcowego posiedzenia Komisji WRC, zostanie zatwierdzona taka propozycja kalendarza, wówczas będziemy mogli liczyć tylko na podwinięcie się nogi któremuś z organizatorów.

Przyszłoroczny sezon WRC miałby składać się z 14 rund. Start miałby nastąpić albo we wspomnianej Norwegii albo w Monte Carlo. Dalej North One Sport umieścił: Szwecję, Meksyk, Portugalię, Abu Dhabi (nowy rajd), Argentynę, Sardynię, Turcję, Finlandię, Niemcy, Australię, Francję, Katalonię i Wielką Brytanię.
Tematy w artykule: WRC Rajd Polski kalendarz

Podobne wiadomości:

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.