mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Rajd Polski tylko rezerwowy?

WRC: Rajd Polski tylko rezerwowy?

Jak donosi Autosport, firma zajmująca się promocją Rajdowych Mistrzostw Świata North One Sport, przedstawiła prowizoryczny kalendarz na sezon 2011. Niestety, Rajd Polski widnieje w nim jako runda rezerwowa.

WRC: Rajd Polski tylko rezerwowy?
Podobny status jak nasza eliminacja na Mazurach ma jeszcze Rajd Norwegii, którego ewentualne pojawienie się w kalendarzu właściwym na sezon 2011, uzależnione jest od finału rozmów z organizatorami Rajdu Monte Carlo. Jeśli próby przywrócenia do WRC najstarszego rajdu świata nie przyniosą pozytywnego rozstrzygnięcia, wówczas to Rajd Norwegii będzie otwierał sezon w przyszłym roku.Niestety dla polskich kibiców, nasza runda organizowana wokół Mikołajek także znalazła się na liście rund rezerwowych. To dziwi, bowiem według dotychczasowych reguł nasza elimancja miała co dwa lata, rotacyjnie pojawiać się w kalendarzu WRC jako "pewniak". Jeśli podczas marcowego posiedzenia Komisji WRC, zostanie zatwierdzona taka propozycja kalendarza, wówczas będziemy mogli liczyć tylko na podwinięcie się nogi któremuś z organizatorów.

Przyszłoroczny sezon WRC miałby składać się z 14 rund. Start miałby nastąpić albo we wspomnianej Norwegii albo w Monte Carlo. Dalej North One Sport umieścił: Szwecję, Meksyk, Portugalię, Abu Dhabi (nowy rajd), Argentynę, Sardynię, Turcję, Finlandię, Niemcy, Australię, Francję, Katalonię i Wielką Brytanię.
Tematy w artykule: WRC Rajd Polski kalendarz

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Aktualności 2015-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.