mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Rajd przez 4 kraje

WRC: Rajd przez 4 kraje

Polska, Litwa, Łotwa i Estonia - o tym czy w tych czterech krajach można zorganizować wspólny rajd debatowali w Rydze przedstawiciele krajowych związków motorowych zainteresowanych państw oraz decydeni serii WRC.

WRC: Rajd przez 4 kraje
Projekt rajdu biegnącego przez terytorium czterech państw zakłada trasę o długości 2500 km, z czego 600 stanowiłyby odcinki specjalne. Mowa tutaj oczywiście o randze rajdu, który miałby spełniać wszystkie wymagania WRC. Ten odważny plan zakłada zorganizowanie przez cztery federacje samochodowe eliminacji WRC w 2012 najpierw w Polsce. Rok późńiej odcinki miałyby zostać zlokalizowane także w Estonii, na Łotwie i Litwie. Każdego dnia w innym państwie. Są dwie opcje zorganizowania imprezy, ze startem w Estonii i metą w Polsce lub odwrotnie. Najdogodniejszy termin do przeprowadzenia rajdu to okres od lipca do września, nieodbiegający dalece od terminu Rajdu Finlandii.

W Rydze, gdzie omawiano szansę na realizację tego przedsięwzięca obecni byli szefowie narodowych federacji samochodowych oraz przewodniczący komisji WRC Jarmo Mahonen i szef North One Sport (promotor WRC), Simon Long.

"Przybycie na spotkanie Jarmo Mahonena i Simona Longa pokazuje, że zorganizowanie w przyszłości takiego rajdu w naszym regionie jest ważne zarówno dla FIA, jak i dla promotora mistrzostw - powiedział po spotkaniu Arno Sillat, prezes Eesti Autospordi Liit. "Jarmo Mahonen powiedział na spotkaniu, że rajd z tak długą trasą spodobał się prezydentowi FIA, Jean'owi Todt, co bez wątpienia zwiększa szanse na realizację tej imprezy" - dodał.
Tematy w artykule: WRC Rajd Polski

Podobne wiadomości:

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic