mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Rajdówki bez opon Pirelli?

WRC: Rajdówki bez opon Pirelli?

Po rezygnacji z udziału w WRC fabrycznych zespołów Subaru i Suzki, również zaopatrujący zespoły w opony włoski producent Pirelli, zastanawia się nad wycofaniem się z rajdowego czempionatu po 2010 roku.

WRC: Rajdówki bez opon Pirelli?
Podobną decyzję kilka tygodni temu już oficjalnie ogłosiła firma Bridgestone. Japończycy byli indywidualnym dostawcą opon dla bolidów Formuły 1. Swój kontrakt zrealizują do 2010 roku, po czym wycofają się z królowej motosportu na dobre. Podobne plany, lecz ze zrezygnowaniem z WRC, ma Pirelli. Włoski producent w ostatnich miesiącach zmuszony był zamknąć kilka fabryk i nie ukrywa, że kryzys w branży motoryzacyjnej coraz poważniej dobiera się do finansów firmy.

Umowa FIA z Pirelli przestanie mieć ważność wraz z końcem przyszłorocznego sezonu WRC. Międzynarodowa Federacja Samochodowa zamierza i tak rozpisać nowy przetarg na oficjalnego dostawcę opon w latach 2011-2013. Pirelli zamierza dokładnie przeanalizować ofertę i ostatecznie podjąć decyzję na temat ewentualnej współpracy.

- "Będziemy musieli dokładnie przeanalizować ofertę FIA. Niestety w ciągu ostatnich dwóch lat położenie naszej firmy na świecie uległo zmianie i musimy dokładnie rozstrzygnąć wszystkie za i przeciw dalszego angażowania się w sporty motorowe" - powiedział Paule Hembrey, z Pirelli.

Podobne wiadomości:

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

FIA i Luc Besson w wspólnej kampanii

Aktualności 2015-10-08

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross