mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Rajdowy DS3 gotowy w 90%

WRC: Rajdowy DS3 gotowy w 90%

Szef fabrycznego zespołu Citroena Olivier Quesnel podzielił się ostatnio pozytywnymi informacji odnośnie stanu przygotowań nowej rajdówki. W 2011 roku francuska marka w rajdowym czempionacie będzie korzystać z modelu DS3, który zastąpi tym samym model C4 w specyfikacji WRC.

WRC: Rajdowy DS3 gotowy w 90%
"Rajdowy Citroen DS3 jest ukończony w 90%" - powiedział na specjalnie zwołanej konferencji w Paryżu Quesnel. DS3 budowany jest w oparciu o nowy regulamin Rajdowych Mistrzostw Świata, który systematycznie będzie wchodził w życie od przyszłego sezonu, a w pełni obowiązywał będzie od roku 2011. Zakłada on likwidację drogich w rozwoju aut klasy WRC i zastąpienie tańszymi autami budowanymi na bazie S2000.


Sprawą otwartą pozostaje jeszcze kwestia wyboru silnika. Według wstępnych założeń nowego regulaminu pod maską przyszłych, fabrycznych aut miała być montowana turbodoładowana jednostka o pojemności 1600 ccm. Nie jest jednak wykluczone, że FIA zmieni zdanie i zdecyduje się zwiększyć ich kubaturę do 2000 ccm.

Stąd Citroen postanowił wstrzymać prace nad silnikiem do DS3. Olivier Quesnel nie ukrywa, że dla jego zespołu, a także koncernu PSA w którego skład wchodzi Citroen i Peugeot, lepszym rozwiązaniem byłoby pozostanie przy pierwotnych planach. - "Chciałbym aby nowy regulamin WRC pozostał przy silnikach 1.6 l. Wprowadzenie DS3 z silnikiem dwulitrowym wiązałoby się z konkurowaniem tego samochodu z Peugeotem 207 S2000, który przecież budowany jest przez ten sam koncern. Peugeot nadal ma do sprzedania 30 egzemplarzy tej rajdówki, dlatego szukanie kolejnych klientów na DS3 S2000 mijałoby się z celem. Poza tym silnikowi 1.6 l. bliżej jest zbliżony do koncepcji "silnika globalnego", który chce wprowadzić FIA w przyszłości."

- "Wybraliśmy DS3 głównie z marketingowego punktu widzenia. Będzie to auto wyznaczające segment premium w ofercie Citroena. Rajdowa wersja będzie jednak posiadać kilka wspólnych elementów z Peugeotem 207. Mam tu na myśli elementy zawieszenia, skrzynię biegów i elektronikę." -

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen DS3
Citroen DS3
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

Aktualności 2017-05-30

Ku chwale rajdów i rajdowców

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.