mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Solberg chce kontynuować

WRC: Solberg chce kontynuować

Temat pozostania Pettera Solberga w WRC wraca jak bumerang. Norweg w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że jeśli nie uda mu się zdobyć miejsca w fabrycznym zespole, będzie starał się nadal startować w najwyższej lidze rajdowej.

WRC: Solberg chce kontynuować
37-latek od kilku sezonów sam dba o tworzenie zaplecza logistycznego i finansowego dla swoich startów w WRC. W trakcie trwania sezonu 2011 Norweg przyznał jednak, że jest zmęczony ciągłą pogonią za szukaniem budżetu i zakładał, że może rozstać się z rajdowymi mistrzostwami świata, jeśli nie uda mu się zakontraktować miejsca w którymś z fabrycznych zespołów. Tymczasem Petter Solberg zdradził swoje plany na przyszłoroczny sezon WRC.

Byłu mistrz świata nie ma jeszcze podpisanego kontraktu, jednak wieść gminna niesie, że skandynawski kierowca aktualnie rozmawia z M-Sportem i Volkswagenem. "Bardzo chcę wrócić w przyszłym roku. Byłem ostatnim kierowcą dysponującym fabrycznym samochodem, który zdołał pokonać Sebastiena Loeba w całym sezonie. Jestem w stanie to powtórzyć. Nadal nie mam kontraktu, ale robię wszystko co w mojej mocy" - oświadczył kierowca.

Jeśli Petter Solberh nie znajdzie angażu w zespole markowym, wówczas opcją pozostaje stworzenie teamu wspólnie z jego bratem Henningiem i kapitałem norweskich sponsorów.
Tematy w artykule: WRC Petter Solberg

Podobne wiadomości:

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.