mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Solberg myśli o przerwie

WRC: Solberg myśli o przerwie

Petter Solberg przyznał, że rozważa roczną przerwę w startach w WRC. Były mistrz świata tej serii nie chce ponownie dokładać do interesu ze swojej kieszeni.

WRC: Solberg myśli o przerwie
Mimo, że Solberg prowadzi negocjacje w sprawie udostępnienia samochodu z Fordem i Citroenem na sezon 2011, rozważa także drugi scenariusz. Być może Norweg zrezygnuje ze startów w przyszłym roku całkowicie, bo wizja przyniesienia ze sobą ponownie wkładu finansowego, który umożliwiłby mu starty konkurencyjnym samochodem, jest zbyt trudna dla mistrza świata z 2003 roku.

Przez dwa ostatnie sezony Solberg jeździł w zespole stworzonym przez samego siebie. Ciągle musiał polować na kontrakty. "Przez ostatnie lata ciągle siedziałem w samolotach i na spotkaniach ze sponsorami. A kiedy mnie tam nie było to akurat siedziałem w rajdówce, testowałem lub pracowałem z zespołem" - mówi Solberg. W ubiegłym roku Norweg testował także samochód z serii Le Mans zespołu ORECA. 24-godzinne wyścigi pozostają pewną opcją dla kierowcy w przyszłym roku, ale pojawia się także możliwość startów w Ameryce. "To byłoby coś nowego, daleko od WRC" - mówi.

I co istotne, w tych obu przypadkach Norweg nie musiałby finalizować startów ze swojej kieszeni. A taka sytuacja miała miejsce w tym sezonie WRC, na dwie rundy przed końcem mistrzostw. "Czuję się jakbym dwa lata nie widział swojej rodziny. Myślę, że nie powinno tak być. Chciałbym przenieść się do zespołu fabrycznego i walczyć dla nich. Muszę to poważnie przemyśleć" - kończy Norweg.
Tematy w artykule: WRC Petter Solberg

Podobne wiadomości:

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.