Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Solberg myśli o przerwie

WRC: Solberg myśli o przerwie

Petter Solberg przyznał, że rozważa roczną przerwę w startach w WRC. Były mistrz świata tej serii nie chce ponownie dokładać do interesu ze swojej kieszeni.

WRC: Solberg myśli o przerwie
Mimo, że Solberg prowadzi negocjacje w sprawie udostępnienia samochodu z Fordem i Citroenem na sezon 2011, rozważa także drugi scenariusz. Być może Norweg zrezygnuje ze startów w przyszłym roku całkowicie, bo wizja przyniesienia ze sobą ponownie wkładu finansowego, który umożliwiłby mu starty konkurencyjnym samochodem, jest zbyt trudna dla mistrza świata z 2003 roku.

Przez dwa ostatnie sezony Solberg jeździł w zespole stworzonym przez samego siebie. Ciągle musiał polować na kontrakty. "Przez ostatnie lata ciągle siedziałem w samolotach i na spotkaniach ze sponsorami. A kiedy mnie tam nie było to akurat siedziałem w rajdówce, testowałem lub pracowałem z zespołem" - mówi Solberg. W ubiegłym roku Norweg testował także samochód z serii Le Mans zespołu ORECA. 24-godzinne wyścigi pozostają pewną opcją dla kierowcy w przyszłym roku, ale pojawia się także możliwość startów w Ameryce. "To byłoby coś nowego, daleko od WRC" - mówi.

I co istotne, w tych obu przypadkach Norweg nie musiałby finalizować startów ze swojej kieszeni. A taka sytuacja miała miejsce w tym sezonie WRC, na dwie rundy przed końcem mistrzostw. "Czuję się jakbym dwa lata nie widział swojej rodziny. Myślę, że nie powinno tak być. Chciałbym przenieść się do zespołu fabrycznego i walczyć dla nich. Muszę to poważnie przemyśleć" - kończy Norweg.
Tematy w artykule: WRC Petter Solberg

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj