mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Sukces Rajdu Polski i pusta kasa

WRC: Sukces Rajdu Polski i pusta kasa

Niespełna miesiąc temu zakończył się Rajd Polski, który był eliminacją mistrzostw świata. Impreza odniosła sukces. Mistrzostwa świata WRC mogłyby odbyć się u nas za rok, ale nie ma na to pieniędzy.

WRC: Sukces Rajdu Polski i pusta kasa
Najlepszych kierowców, ścigających się po szutrowych mazurskich trasach, obejrzało 250 tysięcy kibiców na miejscu i miliony w telewizji (w 120 krajach). - Światowa federacja FIA oceniła Rajd Polski bardzo wysoko, podobnie jak sami zawodnicy. Nie mielibyśmy większych problemów ze zorganizowaniem mistrzostw świata już w przyszłym roku - zapewnia Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego, organizatora imprezy.

Jednak w 2010 roku Rajd Polski wróci do znacznie niższego statusu eliminacji mistrzostw Europy (startuje w nich zaledwie kilka załóg, nie ma wśród nich takich gwiazd, jak Sebastian Loeb czy Peter Solberg). Dlaczego? Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami FIA od tego roku w kalendarzu WRC miało być tylko 12 rajdów (wcześniej bywało więcej). Rajd Polski (podobnie jak wszystkie inne) miał w nim figurować co drugi sezon, rotacyjnie z Rajdem Bułgarii. Już jednak wiadomo, że kalendarz na 2010 rok może być rozszerzony, a niektóre imprezy (Portugalia, Finlandia) najprawdopodobniej będą się powtarzać co roku. - "My, zgodnie z przyjętą wcześniej polityką, nie zgłosiliśmy się do przyszłorocznego kalendarza" - mówi Witkowski. Przyczyny są prozaiczne.

- "Kiedy podpisywaliśmy umowę ze sponsorami rajdu, Orlenem i Vienna Insurance Group, opiewała ona tylko na rok. Teraz nie mam żadnych sponsorów. Nie jestem taki odważny, żeby starać o MŚ bez gwarancji finansowych. Budżet takiej imprezy to 5,5 miliona złotych. Za samą licencję trzeba zapłacić FIA prawie 165 tysięcy euro" - mówi prezes.

Więcej o: Sukces Rajdu Polski i pusta kasa, w Przeglądzie Sportowym
Tematy w artykule: WRC Rajd Polski

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.