mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Sukces Rajdu Polski i pusta kasa

WRC: Sukces Rajdu Polski i pusta kasa

Niespełna miesiąc temu zakończył się Rajd Polski, który był eliminacją mistrzostw świata. Impreza odniosła sukces. Mistrzostwa świata WRC mogłyby odbyć się u nas za rok, ale nie ma na to pieniędzy.

WRC: Sukces Rajdu Polski i pusta kasa
Najlepszych kierowców, ścigających się po szutrowych mazurskich trasach, obejrzało 250 tysięcy kibiców na miejscu i miliony w telewizji (w 120 krajach). - Światowa federacja FIA oceniła Rajd Polski bardzo wysoko, podobnie jak sami zawodnicy. Nie mielibyśmy większych problemów ze zorganizowaniem mistrzostw świata już w przyszłym roku - zapewnia Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego, organizatora imprezy.

Jednak w 2010 roku Rajd Polski wróci do znacznie niższego statusu eliminacji mistrzostw Europy (startuje w nich zaledwie kilka załóg, nie ma wśród nich takich gwiazd, jak Sebastian Loeb czy Peter Solberg). Dlaczego? Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami FIA od tego roku w kalendarzu WRC miało być tylko 12 rajdów (wcześniej bywało więcej). Rajd Polski (podobnie jak wszystkie inne) miał w nim figurować co drugi sezon, rotacyjnie z Rajdem Bułgarii. Już jednak wiadomo, że kalendarz na 2010 rok może być rozszerzony, a niektóre imprezy (Portugalia, Finlandia) najprawdopodobniej będą się powtarzać co roku. - "My, zgodnie z przyjętą wcześniej polityką, nie zgłosiliśmy się do przyszłorocznego kalendarza" - mówi Witkowski. Przyczyny są prozaiczne.

- "Kiedy podpisywaliśmy umowę ze sponsorami rajdu, Orlenem i Vienna Insurance Group, opiewała ona tylko na rok. Teraz nie mam żadnych sponsorów. Nie jestem taki odważny, żeby starać o MŚ bez gwarancji finansowych. Budżet takiej imprezy to 5,5 miliona złotych. Za samą licencję trzeba zapłacić FIA prawie 165 tysięcy euro" - mówi prezes.

Więcej o: Sukces Rajdu Polski i pusta kasa, w Przeglądzie Sportowym
Tematy w artykule: WRC Rajd Polski

Podobne wiadomości:

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model