mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Wilson na kolejne sześć rajdów

WRC: Wilson na kolejne sześć rajdów

Początkowo miał wystartować tylko w Rajdzie Szwecji. Teraz Matthew Wilson otrzymał możliwość startu w sześciu kolejnych rundach serii WRC. Najbliższy występm młodego Brytyjczyka, a zarazem syna szefa fabrycznego zespołu Forda to Rajd Meksyku.

WRC: Wilson na kolejne sześć rajdów
"Do eliminacji w Grecji wszystko jest umówione, z czego oczywiście bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że uda mi się sfinalizować dalszą część sezonu i zaliczyć pełen kalendarz WRC w tym roku" - powiedział Matthew Wilson. Kierowca zespołu Stobart startuje regularnie w Rajdowych Mistrzostwach Świata od 2006 roku. W każdym roku zdobywał punkty. Jego najlepszy rezultat to czwarte miejsce w Rajdzie Japonii w 2007 roku. Wilson miał także wpływ na rozwój różnych modeli rajdowych Forda - Fiesty S2000 czy nowej Fiesty RS WRC.

"Cieszę się, że udało mi się pomóc synowi i że wystartuje w kolejnych eliminacjach. W Szwecji miał problemy ze wspomaganiem kierownicy, przez co wynik nie był na miarę oczekiwań. W Meksyku powinno być już lepiej. Matthew intensywnie testował samochód na szutrowych nawierzchniach przed sezonem, więc myślę, że ten rajd będzie mu pasował" - powiedział szef fabrycznej ekipy Forda, Malcom Wilson.
Tematy w artykule: WRC Ford Malcolm Wilson

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech