mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC: Wilson na kolejne sześć rajdów

WRC: Wilson na kolejne sześć rajdów

Początkowo miał wystartować tylko w Rajdzie Szwecji. Teraz Matthew Wilson otrzymał możliwość startu w sześciu kolejnych rundach serii WRC. Najbliższy występm młodego Brytyjczyka, a zarazem syna szefa fabrycznego zespołu Forda to Rajd Meksyku.

WRC: Wilson na kolejne sześć rajdów
"Do eliminacji w Grecji wszystko jest umówione, z czego oczywiście bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że uda mi się sfinalizować dalszą część sezonu i zaliczyć pełen kalendarz WRC w tym roku" - powiedział Matthew Wilson. Kierowca zespołu Stobart startuje regularnie w Rajdowych Mistrzostwach Świata od 2006 roku. W każdym roku zdobywał punkty. Jego najlepszy rezultat to czwarte miejsce w Rajdzie Japonii w 2007 roku. Wilson miał także wpływ na rozwój różnych modeli rajdowych Forda - Fiesty S2000 czy nowej Fiesty RS WRC.

"Cieszę się, że udało mi się pomóc synowi i że wystartuje w kolejnych eliminacjach. W Szwecji miał problemy ze wspomaganiem kierownicy, przez co wynik nie był na miarę oczekiwań. W Meksyku powinno być już lepiej. Matthew intensywnie testował samochód na szutrowych nawierzchniach przed sezonem, więc myślę, że ten rajd będzie mu pasował" - powiedział szef fabrycznej ekipy Forda, Malcom Wilson.
Tematy w artykule: WRC Ford Malcolm Wilson

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.