mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > WRC - nie, F1 - tak

WRC - nie, F1 - tak

Włoski producent opon, firma Pirelli, potwierdził, iż nie złożył do FIA oferty na dostarczenie opon w przyszłorocznym sezonie rajdowych mistrzostw świata, co jest równoznaczne z wycofaniem się z WRC.

WRC - nie, F1 - tak
Paul Hembery, dyrektor sportów kotorowych Pirelli podkreśla, że firma będzie się teraz koncentrowała na nadchodzącym sezonie F1. W czerwcu, po podpisaniu trzyletniego kontraktu, Pirelli zostało wyłącznym dostawcą opon do wyścigów Formuły 1.

- Głównym powodem naszej decyzji jest sposób, w jaki FIA zmienia regulamin - tłumaczy decyzje Pirelli Paul Hembery. – W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy wprowadzono trzy istotne zmiany, a najważniejsze szykowane są na sezon 2012.

W grudniu 2009 roku Pirelli wzięło udział w przetargu na kolejny trzyletni kontrakt z WRC. Oferta przedstawiona przez firmę po raz kolejny zawierała wsparcie finansowe dla FIA, promotora oraz programu Pirelli Star Driver, który prowadzony jest od 2008 roku. Propozycja została jednak odrzucona. W zamian FIA zaproponowało włoskiemu producentowi opon przedłużenie kontraktu o rok na niezmienionych warunkach, a następnie o kolejny rok już na nowych zasadach. - Nie mogliśmy się na to zgodzić – dodaje Paul Hambery.

- Obecne regulacje nie zakładają używania kontrolowanych opon ani rywalizacji producentów - takie zasady pozostawiają wiele do życzenia – twierdzi Paul Hambery. - Bazując na naszym doświadczeniu zdobytym w wyścigach GT, gdzie podobny regulamin jest elastycznie traktowany w przypadku problemów któregoś z producentów, przedstawiliśmy nasze uwagi FIA. Niestety nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi.

- Ponadto, odnosimy wrażenie, ze nie jesteśmy pożądani w tym sporcie z naszymi rozwiązaniami technologicznymi. Opuszczamy WRC z podniesiona głową, gdyż wspieraliśmy ten sport w czasie największego załamania gospodarczego i sprostaliśmy temu wyzwaniu. Hambery dodaje również, że Pirelli koncentruje się teraz przede wszystkim na współpracy z Formułą 1. W czerwcu firma podpisała kontrakt na dostawę opon do wszystkich wyścigów F1 przez trzy najbliższe sezony.

- Pragniemy jednocześnie kontynuować nasze zaangażowanie w rajdy. Pozostaniemy w mistrzostwach narodowych oraz będziemy przyglądać się rajdom IRC. Wiemy, że możemy liczyć na uczciwą rywalizację w tym segmencie sportów motorowych.

Podobne wiadomości:

Pirelli opuszcza WRC

auto motor i sport 0000-00-00

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Aktualności 2017-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.