mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W 2007 roku nowy prezes Fiat Auto

W 2007 roku nowy prezes Fiat Auto

Sergio Marchionne, pełniący obecnie obowiązki zarówno prezesa Fiat Auto, jak i całej grupy Fiata, w przyszłym roku będzie chciał zrezygnować z tej pierwszej funkcji.

W 2007 roku nowy prezes Fiat Auto
"Myślę, że jest wiele utalentowanych osób w naszej firmie, tak więc mojego następcy nie trzeba będzie szukać na zewnątrz" - powiedział Marchionne. Jednocześnie nie chciał jednak podać nazwisk swoich potencjalnych następców. Z pewnością spore szanse, by zostać prezesem Fiat Auto, mają Luca De Meo, obecnie na stanowisku szefa marki Fiat, oraz Alfredo Altavilla, szef Fiat Powertrain Technologies.
 
Marchionne prezesem Fiat Group został w czerwcu 2004 roku. W lutym 2005 zwolnił ze stanowiska prezesa Fiat Auto Herberta Demela, po czym osobiście objął tę funkcję. "Ponosząc straty w wysokości 820 mln euro, Fiat Auto był największym problemem dla nas. Myślę, iż jest to całkowicie naturalne, że szef całego koncernu wziął na siebie odpowiedzialność za trudności, przed którymi stanęła cała grupa" - tłumaczył wówczas tę decyzję Marchionne.
 
I jak się okazało, nowy prezes Fiat Auto potrafił poradzić sobie ze słabą kondycją finansową firmy. Już w czwartym kwartale 2005, pierwszy raz po 17 miesiącach, Fiat Auto wypracował zysk operacyjny, a bieżący rok zakończy zyskiem netto w wysokości ok. 275 mln euro, w porównaniu do 281 mln euro straty w 2005.
 
Zanim jednak dojdzie do zmiany na stanowisku prezesa, Marchionne zapoczątkuje ambitny plan wprowadzenia marki Fiat na długofalową ścieżkę rozwoju. Do 2010 r. sprzedaż aut włoskiej marki ma wzrosnąć z 2 do 2,8 mln egzemplarzy. W tym samym czasie zysk netto ma wynieść już 3,4-3,6 mld euro.
 
Zobacz więcej o marce Fiat
 
 
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Aktualności 2016-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.