mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W 2008 roku Euromag liderem w Europie

W 2008 roku Euromag liderem w Europie

Do końca 2008 roku firma Euromag z Kędzierzyna ma stać się liderem w produkcji odlewów magnezowych w Europie. Przez najbliższe 2 lata właściciel spółki - Tar Heel Capital planuje znaczące inwestycje m.in. nabycie łącznie 18 maszyn odlewniczych.

W 2008 roku Euromag liderem w Europie

Odlewnia komponentów magnezowych EUROMAG SA w Kędzierzynie Koźlu nabyła i uruchamia już 4 maszyny do gorąco-komorowego odlewania ciśnieniowego. Ich zakup czyni z EUROMAGU największą i najnowocześniejszą odlewnię magnezu w Polsce stosującą tę technologię. Inwestycja ma zakończyć się w 2008 roku, kiedy to spółka stanie się wiodącym tego typu zakładem w Europie.

"Odlewy magnezowe stanowią niezwykle korzystne rozwiązanie pozwalające obniżyć wagę stosowanych komponentów bez konieczności rezygnacji z ich wysokiej trwałości. Magnez jest przy tym zdecydowanie tańszy od pozostałych metali konstrukcyjnych. Ponadto, powierzchnie odlewów magnezowych charakteryzują się wysoką gładkością i precyzją wykonania, przewyższając pod tym względem inne surowce. Wszystko to powoduje, iż magnez stanowi doskonałą alternatywę dla producentów wykorzystujących komponenty z cynku i aluminium" - powiedział Grzegorz Bielowicki, partner w funduszu Tar Heel Capital.

EUROMAG SA jest dziś największą i najnowocześniejszą odlewnią magnezu w Polsce stosującą technologię gorąco-komorową. Firma powstała w 2005 roku i dysponuje czterema liniami odlewniczymi. Odbiorcami odlewów magnezowych są głównie firmy z branży motoryzacyjnej, elektromaszynowej i IT a ostatnio, w coraz większym zakresie, inni użytkownicy komponentów metalowych, odlewanych dotąd z cynku i aluminium. Globalny wzrost rynku odlewów magnezu to około 15-20% rocznie. Właścicielem EUROMAG SA jest Tar Heel Capital, polsko-amerykański fundusz venture capital, działający w Polsce od 2003 roku.

Przeczytaj także:

Nowa technologia i miejsca pracy w Kuźni Jawor (2006-10-19)

FAM odlewy dla branży motoryzacyjnej (2006-10-02)

Ekspansja w kierunku motoryzacji (2006-05-22)


 


Podobne wiadomości:

Nowa technologia i miejsca pracy w Kuźni Jawor

Nowa technologia i miejsca pracy w Kuźni...

Aktualności 2006-10-19

FAM odlewy dla branży motoryzacyjnej

FAM odlewy dla branży motoryzacyjnej

Aktualności 2006-10-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.