mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W 2008 roku Euromag liderem w Europie

W 2008 roku Euromag liderem w Europie

Do końca 2008 roku firma Euromag z Kędzierzyna ma stać się liderem w produkcji odlewów magnezowych w Europie. Przez najbliższe 2 lata właściciel spółki - Tar Heel Capital planuje znaczące inwestycje m.in. nabycie łącznie 18 maszyn odlewniczych.

W 2008 roku Euromag liderem w Europie

Odlewnia komponentów magnezowych EUROMAG SA w Kędzierzynie Koźlu nabyła i uruchamia już 4 maszyny do gorąco-komorowego odlewania ciśnieniowego. Ich zakup czyni z EUROMAGU największą i najnowocześniejszą odlewnię magnezu w Polsce stosującą tę technologię. Inwestycja ma zakończyć się w 2008 roku, kiedy to spółka stanie się wiodącym tego typu zakładem w Europie.

"Odlewy magnezowe stanowią niezwykle korzystne rozwiązanie pozwalające obniżyć wagę stosowanych komponentów bez konieczności rezygnacji z ich wysokiej trwałości. Magnez jest przy tym zdecydowanie tańszy od pozostałych metali konstrukcyjnych. Ponadto, powierzchnie odlewów magnezowych charakteryzują się wysoką gładkością i precyzją wykonania, przewyższając pod tym względem inne surowce. Wszystko to powoduje, iż magnez stanowi doskonałą alternatywę dla producentów wykorzystujących komponenty z cynku i aluminium" - powiedział Grzegorz Bielowicki, partner w funduszu Tar Heel Capital.

EUROMAG SA jest dziś największą i najnowocześniejszą odlewnią magnezu w Polsce stosującą technologię gorąco-komorową. Firma powstała w 2005 roku i dysponuje czterema liniami odlewniczymi. Odbiorcami odlewów magnezowych są głównie firmy z branży motoryzacyjnej, elektromaszynowej i IT a ostatnio, w coraz większym zakresie, inni użytkownicy komponentów metalowych, odlewanych dotąd z cynku i aluminium. Globalny wzrost rynku odlewów magnezu to około 15-20% rocznie. Właścicielem EUROMAG SA jest Tar Heel Capital, polsko-amerykański fundusz venture capital, działający w Polsce od 2003 roku.

Przeczytaj także:

Nowa technologia i miejsca pracy w Kuźni Jawor (2006-10-19)

FAM odlewy dla branży motoryzacyjnej (2006-10-02)

Ekspansja w kierunku motoryzacji (2006-05-22)


 


Podobne wiadomości:

FAM odlewy dla branży motoryzacyjnej

FAM odlewy dla branży motoryzacyjnej

Aktualności 2006-10-09

Nowa technologia i miejsca pracy w Kuźni Jawor

Nowa technologia i miejsca pracy w Kuźni...

Aktualności 2006-10-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.