mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W 2009 r. w ciężarówkach najczęściej zawodziła elektryka, elektronika i opony

W 2009 r. w ciężarówkach najczęściej zawodziła elektryka, elektronika i opony

Według raportu awaryjności pojazdów ciężarowych za 2009 r. przygotowanego przez ADAC TruckService, w ubiegłym roku w europejskich ciężarówkach najczęściej psuły się elementy układu elektrycznego i elektronika. W ponad 1/3 przypadków problemy z elektryką spowodowały przestoje pojazdów i wymagały interwencji całodobowej pomocy technicznej. Równie dużych problemów przysporzyły awarie ogumienia.

W 2009 r. w ciężarówkach najczęściej zawodziła elektryka, elektronika i opony
Biorąc pod uwagę dane statystyczne z kilku ostatnich lat, widać postępujący wzrost komplikacji awarii. Coraz rzadziej przyczyną awarii jest tylko jeden elementem wyposażenia pojazdu. Około 50 różnych powodów przyczyniło się do poważnej awarii w jednej z trzech głównych kategorii czyli w układzie elektrycznym, ogumieniu i silniku.

W momencie gdy wady elektryczne i elektroniczne wymuszają zatrzymanie pojazdu, zazwyczaj winny jest alternator, za którym podąża rozładowany akumulator i niedziałający rozrusznik. 

Awarie ogumienia są spowodowane głównie wystrzałem opony. Rzadziej przyczyną usterki są problemy z nakrętkami, śrubami lub niedokręconymi szpilkami. 

Najczęstszą przyczyną kłopotów związanych z silnikiem są zerwane paski wentylatora. Równie często pojawiają się problemy z chłodnicą, filtrami oraz wężami.

- Zauważyliśmy, że od lat poziom skomplikowania awarii rośnie co dla naszych klientów oznacza 
wzrost kosztów i wysokie prawdopodobieństwo konieczności skorzystania z serwisu. W związku z tym nasza przejrzysta struktura cennika, stałe ceny i gotowość świadczenia pomocy zarówno w przypadku wypadku jak i awarii są dużą pomocą dla użytkowników ciężarówek - mówi Werner Renz, General Manager ADAC TruckService. Kompleksowość usług świadczonych przez ADAC TruckService oraz możliwość zakupu rocznych pakietów truck assistance czynią koszty awarii łatwiejszymi do prognozowania.

Raport opracowano na podstawie 93 000 zdarzeń truck assistance, które obsłużyło w całej Europie ADAC TruckService. 

ADAC TruckService jest wiodącym na rynku niemieckim dostawcą usług assistance dla pojazdów 
ciężarowych, przyczep, autobusów i samochodów dostawczych. Jego polskim odpowiednikiem jest 
Starter TruckService, który obsługuje klientów polskojęzycznych pod całodobowym numerem alarmowym +48 609 222 222. 
Tematy w artykule: ADAC awaria raporty ADAC TruckService

Podobne wiadomości:

Kupujemy coraz mniej diesli

Kupujemy coraz mniej diesli

Aktualności 2016-04-19

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Aktualności 2016-02-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech