mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W 2012 r. eksport polskiej motoryzacji spadł o 8 proc.

W 2012 r. eksport polskiej motoryzacji spadł o 8 proc.

W 2012 r. eksport polskiego przemysłu motoryzacyjnego przyniósł 17,6 mld euro, o 1,57 mld euro mniej niż rok wcześniej. Oznacza to, że spadł o 8 procent w porównaniu z rokiem wcześniejszym – poinformował serwis AutomotiveSuppliers.pl.

W 2012 r. eksport polskiej motoryzacji spadł o 8 proc.
- Trudno obecnie prognozować, jaką wartość osiągnie eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski w 2013 r. Będzie ona na pewno niższa niż w zeszłym roku – szacuje AutomotiveSuppliers.pl.

Motoryzacja jest jedną z głównych gałęzi polskiej gospodarki.
Niestety wraz z topniejącą liczbą zamówień z rynków europejskich  maleje eksport z polskich zakładów. W grudniu eksport firm motoryzacyjnych przyniósł 1,09 mld euro, o jedną piątą mniej niż rok wcześniej. Tak małego eksportu w grudniu polskie zakłady motoryzacyjne nie notowały od trzech lat – podkreśla AutomotiveSuppliers.pl.

Szczególnie mocno w nasze firmy uderzyło ograniczenie eksportu części do produkcji aut. W ostatnim miesiącu 2012 r. eksport części spadł niemal o jedną piątą, licząc rok do roku.

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.