mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W 2012 r. eksport polskiej motoryzacji spadł o 8 proc.

W 2012 r. eksport polskiej motoryzacji spadł o 8 proc.

W 2012 r. eksport polskiego przemysłu motoryzacyjnego przyniósł 17,6 mld euro, o 1,57 mld euro mniej niż rok wcześniej. Oznacza to, że spadł o 8 procent w porównaniu z rokiem wcześniejszym – poinformował serwis AutomotiveSuppliers.pl.

W 2012 r. eksport polskiej motoryzacji spadł o 8 proc.
- Trudno obecnie prognozować, jaką wartość osiągnie eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski w 2013 r. Będzie ona na pewno niższa niż w zeszłym roku – szacuje AutomotiveSuppliers.pl.

Motoryzacja jest jedną z głównych gałęzi polskiej gospodarki.
Niestety wraz z topniejącą liczbą zamówień z rynków europejskich  maleje eksport z polskich zakładów. W grudniu eksport firm motoryzacyjnych przyniósł 1,09 mld euro, o jedną piątą mniej niż rok wcześniej. Tak małego eksportu w grudniu polskie zakłady motoryzacyjne nie notowały od trzech lat – podkreśla AutomotiveSuppliers.pl.

Szczególnie mocno w nasze firmy uderzyło ograniczenie eksportu części do produkcji aut. W ostatnim miesiącu 2012 r. eksport części spadł niemal o jedną piątą, licząc rok do roku.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Skoda świętuje kolejny rekord

Skoda świętuje kolejny rekord

Aktualności 2015-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.