mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W 30 dni dookoła świata

W 30 dni dookoła świata

Znany polski podróżnik Andrzej Sochacki wyruszy w swoją kolejną wyprawę dookoła świata. Tym razem za kierownicą Volkswagena Caddy Trampera zamierza objechać kulę ziemską w 30 dni.

W 30 dni dookoła świata

Dotychczas Sochacki okrążył kulę ziemską 6 razy różnymi środkami transportu – samochodem, samolotem, jachtem, pociągiem i motocyklem (2 razy). Obecną podróżą planuje nawiązać do swojej pierwszej wyprawy, którą 30 lat temu odbył Volkswagenem Garbusem.

W 1977 roku rozpoczął swoją wyprawę z Nowego Jorku w kierunku południowym. Przejechał całą Amerykę Środkową i Południową, dotarł do Chile, skąd statkiem wysłał swój samochód do Azji. Dalej drogą lądową pojechał południem kontynentu do Europy. Po dotarciu do Niemiec dzięki firmie Volkswagen przetransportował "garbusa" statkiem na kontynent amerykański, gdzie zakończył swoją odyseję w 1979 roku. Wyprawa ta pozwoliła Andrzejowi Sochackiemu na zwiedzenie 35 krajów na czterech kontynentach. Przejechał łącznie 72 tys. kilometrów.

Tym razem odróżnik wyruszy 15 sierpnia z Polski w kierunku wschodnim i będzie jechał znacznie szybciej. Planuje w ciągu 30 dni objechać samochodem Ziemię najkrótszą drogą. W tej podróży będzie miał dwie przymusowe przerwy – transporty wodne przez oceany, najpierw Spokojny, a później Atlantycki. Należy się spodziewać jego powrotu do Polski w październiku. Trasa będzie liczyła ok. 23 tys.kilometrów.

Do dyspozycji Sochackiego będzie Volkswagenem Caddy Tramper - seryjny samochód przystosowany do odbywania długich podroży, wyposażony m.in. w rozkładane łóżko, namiot, szereg dodatkowych kieszeni i schowków oraz stolik z krzesłami. Model ten jest napędzany silnikiem wysokoprężnym TDI o pojemności 1,9 l i dysponuje mocą 104 KM.

Zobacz więcej o modelu Volkswagen Caddy

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy
Cena podstawowa już od: 67 920 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony

Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony

Aktualności 2017-08-23

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

~djendy 2007-08-10

to daje mu srednio niecale 800 km dziennie, bez przerw na weekendy i swieta, calkiem niezle

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.