mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W Białymstoku zamówisz taxi z fotelikiem

W Białymstoku zamówisz taxi z fotelikiem

Białystok dołączył do grona kilku już polskich miast, w których można zamówić taksówkę z fotelikiem dziecięcym. I to dopasowym do różnego wieku i wzrostu dziecka.

Dwie białostockie korporacje taksówkarskie - Express Taxi i Wersal Radio Taxi - otrzymały od Liberty Direct, pomysłodawcy i organizatora ogólnopolskiej akcji "Taksówka z fotelikiem", 95 fotelików, podstawek oraz kołysek służących bezpiecznemu przewożeniu dzieci. Ponadto ubezpieczyciel zapewnił kierowcom szkolenie z zakresu prawidłowego montowania i stosowania fotelików oraz zasad bezpiecznego przewożenia dzieci samochodem. Taksówkę z fotelikiem można zamówić dzwoniąc mniej więcej z 20 minutowym wyprzedzeniem do korporacji. Przy składaniu zamówienia należy podać wzrost i wagę dziecka, co pozwoli na przekazanie zlecenia kierowcy wożącemu odpowiedni fotelik. Zamówienie taksówki z fotelikiem nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Zgodnie z prawem, w prywatnych samochodach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, dzieci do lat 12, nie przekraczające 150 cm wzrostu powinny być przewożone w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym. Brak fotelika karany jest przez policję mandatem w wysokości 150 zł oraz nałożeniem 3 punktów karnych. Jednocześnie, z tego obowiązku zwolnione są taksówki. Dzięki akcji "Taksówka z fotelikiem" coraz więcej korporacji może dbać o bezpieczeństwo najmłodszych podróżnych – pomimo braku takiego obowiązku.

- Pomimo iż prawo nie nakłada na taksówkarzy obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach coraz więcej rodziców zaczyna dostrzegać taką potrzebę. Do tej pory kampania została zorganizowana w 7 miastach Polski. Mamy nadzieję, że spotka się także z życzliwością rodziców również w Białymstoku - komentuje Rafał Karski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Liberty Direct, inicjatora oraz organizatora akcji. - Jak wynika ze statystyk, w 2008 roku w Polsce miało miejsce blisko 6 tys. wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku do 14 lat. Poprzez organizację akcji "Taksówka z fotelikiem" chcemy zapobiec negatywnym skutkom choć części z nich.

Poza Białymstokiem, akcja prowadzona jest już w Warszawie, Krakowie, Trójmieście oraz we Wrocławiu.
Tematy w artykule: foteliki dzieciece taxi

Podobne wiadomości:

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Jak poprawnie wpiąć dziecko do fotelika

Jak poprawnie wpiąć dziecko do fotelika

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Komentuj:

Aska85 2015-04-07

U mnie w Koninie niestety nie ma takiej oferty jak Taxi z siedzonkiem dla dziecka a szkoda, bo kobiety z dziećmi czasem też jeźdżą Taxi.

~Trójmiasto taxi z fotelikiem 2015-04-02

Witam, w Trójmieście polecam firmę Gdańsk Shuttle (http://gdanskshuttle.info/ ) . Dlaczego polecam? Wraz z rodziną przylecieliśmy do Gdańska i potrzebowaliśmy dwóch fotelików dziecięcych - jako jedyni mieli więcej niż jeden i to bez dodatkowych opłat. Magda

~kiskon 2013-07-03

Radio Komfort Taxi ma foteliki - to w zasadzie jedyna korporacja w mieście, której nie trzeba się bać. Należą do Polskiej Sieci Taxi. Mają dobre auta i przede wszystkim płaci się tyle ile powinno, bez sum z d&(). A takie doświadczenia już miewałem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Po dwóch latach od debiutu globalnej wersji Mustanga przyszedł czas na delikatne odświeżenie. Zmiany nie są rewolucje, ale sprawiają, że amerykańska legenda wygląda świeżo. Zobaczcie, co zmieniło się w nowym modelu?