mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W Białymstoku zamówisz taxi z fotelikiem

W Białymstoku zamówisz taxi z fotelikiem

Białystok dołączył do grona kilku już polskich miast, w których można zamówić taksówkę z fotelikiem dziecięcym. I to dopasowym do różnego wieku i wzrostu dziecka.

Dwie białostockie korporacje taksówkarskie - Express Taxi i Wersal Radio Taxi - otrzymały od Liberty Direct, pomysłodawcy i organizatora ogólnopolskiej akcji "Taksówka z fotelikiem", 95 fotelików, podstawek oraz kołysek służących bezpiecznemu przewożeniu dzieci. Ponadto ubezpieczyciel zapewnił kierowcom szkolenie z zakresu prawidłowego montowania i stosowania fotelików oraz zasad bezpiecznego przewożenia dzieci samochodem. Taksówkę z fotelikiem można zamówić dzwoniąc mniej więcej z 20 minutowym wyprzedzeniem do korporacji. Przy składaniu zamówienia należy podać wzrost i wagę dziecka, co pozwoli na przekazanie zlecenia kierowcy wożącemu odpowiedni fotelik. Zamówienie taksówki z fotelikiem nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Zgodnie z prawem, w prywatnych samochodach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa, dzieci do lat 12, nie przekraczające 150 cm wzrostu powinny być przewożone w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym. Brak fotelika karany jest przez policję mandatem w wysokości 150 zł oraz nałożeniem 3 punktów karnych. Jednocześnie, z tego obowiązku zwolnione są taksówki. Dzięki akcji "Taksówka z fotelikiem" coraz więcej korporacji może dbać o bezpieczeństwo najmłodszych podróżnych – pomimo braku takiego obowiązku.

- Pomimo iż prawo nie nakłada na taksówkarzy obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach coraz więcej rodziców zaczyna dostrzegać taką potrzebę. Do tej pory kampania została zorganizowana w 7 miastach Polski. Mamy nadzieję, że spotka się także z życzliwością rodziców również w Białymstoku - komentuje Rafał Karski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Liberty Direct, inicjatora oraz organizatora akcji. - Jak wynika ze statystyk, w 2008 roku w Polsce miało miejsce blisko 6 tys. wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku do 14 lat. Poprzez organizację akcji "Taksówka z fotelikiem" chcemy zapobiec negatywnym skutkom choć części z nich.

Poza Białymstokiem, akcja prowadzona jest już w Warszawie, Krakowie, Trójmieście oraz we Wrocławiu.
Tematy w artykule: foteliki dzieciece taxi

Podobne wiadomości:

Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?

Rząd szykuje nowe prawo - to koniec Ubera?

Finanse i prawo 2017-05-01

Uber we Wrocławiu i Poznaniu - pojeździsz za darmo

Uber we Wrocławiu i Poznaniu - pojeździsz za...

Finanse i prawo 2015-11-05

Komentuj:

Aska85 2015-04-07

U mnie w Koninie niestety nie ma takiej oferty jak Taxi z siedzonkiem dla dziecka a szkoda, bo kobiety z dziećmi czasem też jeźdżą Taxi.

~Trójmiasto taxi z fotelikiem 2015-04-02

Witam, w Trójmieście polecam firmę Gdańsk Shuttle (http://gdanskshuttle.info/ ) . Dlaczego polecam? Wraz z rodziną przylecieliśmy do Gdańska i potrzebowaliśmy dwóch fotelików dziecięcych - jako jedyni mieli więcej niż jeden i to bez dodatkowych opłat. Magda

~kiskon 2013-07-03

Radio Komfort Taxi ma foteliki - to w zasadzie jedyna korporacja w mieście, której nie trzeba się bać. Należą do Polskiej Sieci Taxi. Mają dobre auta i przede wszystkim płaci się tyle ile powinno, bez sum z d&(). A takie doświadczenia już miewałem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando