mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W Holandii też na światłach

W Holandii też na światłach

Holadnia, jako kolejny europejski kraj rozważa wprowadzenie obowiązku jazdy na światłach przez całą dobę.

W Holandii też na światłach
Jak donosi holenderski automobilklub ACV, tamtejszy departament ministerstwa transportu odpowiedzialny za ruch drogowy zamierza wprowadzić nowy przepis jeszcze w tym roku. Rząd Holandii chce w ten sposób zmniejszych udział ofiar śmiertelnych w wypadkach samochodowych.

Jeśli kodeks drogowy zostanie wzbogacony o przepis o obowiązkowej jeździe na światłach przez cały rok, wówczas Holandia dołączy do pozostałych kilku krajów Starego Kontynentu w których również kierowcy zobowiązania są do włączania światał o każdej porze dnia: Polski, Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Włoch, Austrii, Chorwacji, Litwy, Norwegii, Szwecji, Słowenii, Macedonii, Czarnogóry, Czech, Rumunii i Węgier. We Włoszech i na Węgrzech obowiązkowa jazda na światłach wymagana jest jedynie w terenach niezabudowanych.
Tematy w artykule: jazda na światłach

Podobne wiadomości:

Miganie światłami - za to też grozi mandat

Miganie światłami - za to też grozi mandat

Finanse i prawo 2016-03-18

Volvo uchyla rąbek tajemnicy

Volvo uchyla rąbek tajemnicy

Aktualności 2014-08-12

Komentuj:

~grz 2008-01-29

liczba wypadków wzrasta - bo większość aut ma źle ustawione światła, oślepiające innych kierowców. Nie mówiąc już o garażowych przeróbkach świateł, xenon-look i innej tandecie. Powinny być za to wysokie mandaty, to ludzie by może zmądrzeli.

~Grabarz 2008-01-29

Austria juz wycofuje sie z tego obowiazku - okazalo sie, ze liczba wypadkow wzrosla! U nas to samo - wieksza liczba wypadkow. Ten przepis oprocz panstw skandynawskich to idiotyzm.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.