mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W Holandii też na światłach

W Holandii też na światłach

Holadnia, jako kolejny europejski kraj rozważa wprowadzenie obowiązku jazdy na światłach przez całą dobę.

W Holandii też na światłach
Jak donosi holenderski automobilklub ACV, tamtejszy departament ministerstwa transportu odpowiedzialny za ruch drogowy zamierza wprowadzić nowy przepis jeszcze w tym roku. Rząd Holandii chce w ten sposób zmniejszych udział ofiar śmiertelnych w wypadkach samochodowych.

Jeśli kodeks drogowy zostanie wzbogacony o przepis o obowiązkowej jeździe na światłach przez cały rok, wówczas Holandia dołączy do pozostałych kilku krajów Starego Kontynentu w których również kierowcy zobowiązania są do włączania światał o każdej porze dnia: Polski, Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Włoch, Austrii, Chorwacji, Litwy, Norwegii, Szwecji, Słowenii, Macedonii, Czarnogóry, Czech, Rumunii i Węgier. We Włoszech i na Węgrzech obowiązkowa jazda na światłach wymagana jest jedynie w terenach niezabudowanych.
Tematy w artykule: jazda na światłach

Podobne wiadomości:

Miganie światłami - za to też grozi mandat

Miganie światłami - za to też grozi mandat

Finanse i prawo 2016-03-18

Bardzo zły stan oświetlenia w polskich samochodach

Bardzo zły stan oświetlenia w polskich...

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

~grz 2008-01-29

liczba wypadków wzrasta - bo większość aut ma źle ustawione światła, oślepiające innych kierowców. Nie mówiąc już o garażowych przeróbkach świateł, xenon-look i innej tandecie. Powinny być za to wysokie mandaty, to ludzie by może zmądrzeli.

~Grabarz 2008-01-29

Austria juz wycofuje sie z tego obowiazku - okazalo sie, ze liczba wypadkow wzrosla! U nas to samo - wieksza liczba wypadkow. Ten przepis oprocz panstw skandynawskich to idiotyzm.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic