mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W Holandii też na światłach

W Holandii też na światłach

Holadnia, jako kolejny europejski kraj rozważa wprowadzenie obowiązku jazdy na światłach przez całą dobę.

W Holandii też na światłach
Jak donosi holenderski automobilklub ACV, tamtejszy departament ministerstwa transportu odpowiedzialny za ruch drogowy zamierza wprowadzić nowy przepis jeszcze w tym roku. Rząd Holandii chce w ten sposób zmniejszych udział ofiar śmiertelnych w wypadkach samochodowych.

Jeśli kodeks drogowy zostanie wzbogacony o przepis o obowiązkowej jeździe na światłach przez cały rok, wówczas Holandia dołączy do pozostałych kilku krajów Starego Kontynentu w których również kierowcy zobowiązania są do włączania światał o każdej porze dnia: Polski, Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Włoch, Austrii, Chorwacji, Litwy, Norwegii, Szwecji, Słowenii, Macedonii, Czarnogóry, Czech, Rumunii i Węgier. We Włoszech i na Węgrzech obowiązkowa jazda na światłach wymagana jest jedynie w terenach niezabudowanych.
Tematy w artykule: jazda na światłach

Podobne wiadomości:

Katastrofalny stan świateł

Katastrofalny stan świateł

Aktualności 2013-12-12

Ważna dobra widoczność

Ważna dobra widoczność

Technika 2014-01-18

Komentuj:

~grz 2008-01-29

liczba wypadków wzrasta - bo większość aut ma źle ustawione światła, oślepiające innych kierowców. Nie mówiąc już o garażowych przeróbkach świateł, xenon-look i innej tandecie. Powinny być za to wysokie mandaty, to ludzie by może zmądrzeli.

~Grabarz 2008-01-29

Austria juz wycofuje sie z tego obowiazku - okazalo sie, ze liczba wypadkow wzrosla! U nas to samo - wieksza liczba wypadkow. Ten przepis oprocz panstw skandynawskich to idiotyzm.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?