mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W Krakowie jeżdżą jeszcze na zimówkach!

W Krakowie jeżdżą jeszcze na zimówkach!

Połowa ze zbyt niskim cięśnieniem, spora część do natychmiastowej wymiany, a kilkanaście mimo połowy maja na zimowych oponach. To efekty sprawdzianu stanu ogumienia w samochodach krakowskich kierowców, który przeprowadzili specjaliści firmy Bridgestone.

W Krakowie jeżdżą jeszcze na zimówkach!
Goszczący w miniony weekend przed CH M1 w Krakowie "Bridgestone Road Show" to cykliczna impreza organizowana przez jeden z największych koncernów oponiarskich na świecie w największych polskich miastach. Celem eventów jest promowanie bezpiecznej jazdy wśród polskich kierowców ze szczególnym uzględnieniem odpowiedniego użytkowania opon każdego pojazdu. Każdy kierowca, który odwiedza miasteczko Bridgestone może sprawdzić stan opon swojego auta. Jak pokazują statystyki krakowskiej edycji sprawdzianu, świadomość polskich kierowców w tym zakresie pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Przez weekend iżynierowie Bridgestone sprawdzili 243 samochody, czyli blisko 1000 opon.

- W 44% sprawdzonych opon poziom ciśnienia był zbyt niski, 263 opony zamontowane w sprawdzanych pojazdach kwalifikowały się do wymiany ze względu na zbyt niski bieżnik, a aż 50 z nich było w stanie niedopuszczalnym do dalszej eksploatacji czyli z wysokością bieżninka poniżej 1,6 m – mówi Dorota Zdebska, Specjalista ds. Trade Marketingu z firmy Bridgestone.

Ponadto, wśród sprawdzonych aut aż 12% miało zamontowane opony zimowe! Specjaliści przekonywali zatem kierowców jak ważny dla bezpieczeństwa ich rodzin jest stan ogumienia.

W najbliższy weekend Bridgestone Road Show zagości w Zabrzu. W dn. 20 – 22 maja motoryzacyjne miasteczko stanie przed Centrum Handlowym M1 przy ul. Plutonowego R. Szkubacza 1.

Podobne wiadomości:

Jak przechowywać opony zimą?

Jak przechowywać opony zimą?

Opony samochodowe 2015-11-26

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Komentuj:

makak 2011-06-29

ja jeżdzę na całorocznych goodyearach - spisują się znakomicie!

~robin 2011-06-03

Juzek i Krakus: a gdzie Wy macie oszczędność ? W lato zimówki zużywają się o wiele szybciej !!

~chychak 2011-05-19

rozumiem, że długo jeszcze będziesz jeździl na zimówkach?? i że we wrześniu jakoś ponownie je założysz? wkońcu mamy taki klimat, że śnieg we wrześniu jest całkiem prawdopodobny. Ja na ten przykład śmieje się z kierowców w środku zimy, jak się zrobi nagle +12 st. C., i mam założone letnie opony - też tam można teoretyzować

~~*|*~ 2011-05-19

Ja nie jestem z Krakowa, a też jeszcze jeżdzę na zimówkach. I to ja parę tygodni temu śmiałem się, gdy przywaliło śniegiem i różne debile w wieśwagenach swetrach, bejcach i innych agrotuningach leżały po rowach. Pozdrawiam myślących.

~Krakus 2011-05-18

To też! Grosik do grosika i zbierze się 2 grosze! :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.