mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W Polsce brakuje małych aut

W Polsce brakuje małych aut

Jeśli ktoś zamierza w niedługim czasie nabyć samochód z małych segmentów B lub C , musi uzbroić się w cierpliwość. Na dostarczenie takiego samochodu do rąk klienta trzeba czekać nawet do przyszłego roku.

W Polsce brakuje małych aut
Jak donosi Rzeczpospolita (Rz) popyt na nieduże auta zwiększył się kilkukrotnie. W ciągu pierwszego półrocza 2009 sprzedaż tych samochodów wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o 28%. Skąd taka popularność tego typu aut? Wszystko na pniu wykupują Niemcy - tłumaczą dilerzy cytowani przez "Rz". Ogromne zainteresowanie naszych zachodnich sąsiadów rozpoczęło się po wprowadzeniu przez niemicki rząd dopłat w wysokości 2 500 Euro na zakup nowego pojazdu, w zamian za zezłomowanie wyeksploatowanych poprzedników.

Na duży popyt działa także korzystny przelicznik euro do polskiej złotówki, który - jak zauważa gazeta - zadziałał na Niemców jak magnes. Coraz częściej w polskich salonach można znaleźć także klientów z Holandii i Wielkiej Brytanii.

Podobne wiadomości:

Nowy salon Mazdy we Wrocławiu

Nowy salon Mazdy we Wrocławiu

Aktualności 2016-06-23

Niemcy mówią

Niemcy mówią "tak" ekologicznym autom

Aktualności 2016-04-28

Komentuj:

~Greg12 2009-07-24

Niestety jest to prawda ze na nowe konkretne male autko trzeba czekac 2-3 miesiace. Jest jeszcze troche aut na ktore Niemcy i Sp. nie spojza ze wzgledu na swoja ubogosc (samochodu). Natomiast wersje lepsze, czyli takie do jakich sa oni przyzwyczajeni jako std. sa prawie nie do kupienia. Sam szukalem prawie miesiac az kupilem mniej wiecej to co chcialem, ale niekoniecznie dokladnie to :! Na usprawiedliwienie producentow - przerwa wakacyjna w sierpniu w wiekszosci fabryk :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport