Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W USA mają za dużo miejsc parkingowych

W USA mają za dużo miejsc parkingowych

Jeśli natrafisz gdzieś na artykuł rozpoczynający się od słów: "Ostatnio amerykańscy naukowcy...", to możesz być pewien, że lektura będzie bardzo ciekawa. Amerykańscy naukowcy, czasem robią badania tak dziwne (prezentując przy tym jeszcze dziwniejsze tezy), że chyba muszą mieć za duże fundusze, z którymi nie wiedzą co robić.

W USA mają za dużo miejsc parkingowych
Pofesor z MIT, Eran Ben-Joseph napisał książkę pt. "Przemyślmy wszystko: Projekt i kultura parkowania", w której dochodzi do wniosku, że USA ma za dużo miejsc parkingowych. Profesor zauważa, że w Stanach Zjednoczonych jest 800 milionów miejsc parkingowych, co według niego wystarczy, aby pokryć asfaltem obszar wielkości Puerto Rico. Zauważa również, że wiele dużych miasta swoją 1/3 część powierzchni przeznacza na parkingi.

Czy to źle, że w miastach jest tyle miejsc parkingowych? Jak można się domyśleć, książka nie jest przychylna parkowaniu i miejscom parkingowym. Po pierwsze asfalt pochłania energię słoneczną, a to prowadzi do wzrostu temperatury. Asfalt na parkingach powoduje również, szybki odpływu wody  co ma rzekomo zmniejszać zdolność roślin do usuwania toksyn z powietrza. Książką zawiera zapewne jeszcze więcej tego typu tez, które mają zachęcić do redukowania miejsc parkingowych.

Hasła "MIT" oraz "Profesor" zwłaszcza zestawione razem powinny sugerować nam, że mamy do czynienia za jakąś nową technologią, innowacyjną teorią, która sprawi, że życie na ziemi będzie jeszcze łatwiejsze. Tymczasem Profesor z MIT chce ograniczyć miejsca parkingowe... Ciekawe jak wyglądał by jego wykład np. we Wrocławiu, w mieście gdzie parkowanie i miejsca parkingowe to cały czas udręka mieszkańców? Wrocławianie zapewne szybko wyperswadowali by mu jego teorie dotyczące parkowania.
Tematy w artykule: USA parkowanie

Podobne wiadomości:

Volkswagen pracuje nad parkingiem przyszłości

Volkswagen pracuje nad parkingiem przyszłości

Technika 2015-07-15

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James Edition

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James...

Aktualności 2015-07-09

Komentuj:

~sdf 2012-03-19

Autorze, być może nie zaobserwowałeś, że Wrocław nie leży w USA. Czy we Wrocku są 4 miejsca postojowe na jednego mieszkańca? Czyli jakieś 7-8 miejsc na 1 samochód?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ken Block pokazał nową maszynę - Hoonicorn V2
Ken Block pokazał nową maszynę - Hoonicorn V2
Ten egzemplarz Forda Mustanga powstał w 1965, ale drugie życie rozpoczął prawie pół wieku później. Ken Block przy współpracy ekipy Hoonigan stworzył z niego maszynę do ekstremalnego driftowania. Poznajcie ulepszoną wersję samochodu Hoonicorn V2.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj