mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W USA mają za dużo miejsc parkingowych

W USA mają za dużo miejsc parkingowych

Jeśli natrafisz gdzieś na artykuł rozpoczynający się od słów: "Ostatnio amerykańscy naukowcy...", to możesz być pewien, że lektura będzie bardzo ciekawa. Amerykańscy naukowcy, czasem robią badania tak dziwne (prezentując przy tym jeszcze dziwniejsze tezy), że chyba muszą mieć za duże fundusze, z którymi nie wiedzą co robić.

W USA mają za dużo miejsc parkingowych
Pofesor z MIT, Eran Ben-Joseph napisał książkę pt. "Przemyślmy wszystko: Projekt i kultura parkowania", w której dochodzi do wniosku, że USA ma za dużo miejsc parkingowych. Profesor zauważa, że w Stanach Zjednoczonych jest 800 milionów miejsc parkingowych, co według niego wystarczy, aby pokryć asfaltem obszar wielkości Puerto Rico. Zauważa również, że wiele dużych miasta swoją 1/3 część powierzchni przeznacza na parkingi.

Czy to źle, że w miastach jest tyle miejsc parkingowych? Jak można się domyśleć, książka nie jest przychylna parkowaniu i miejscom parkingowym. Po pierwsze asfalt pochłania energię słoneczną, a to prowadzi do wzrostu temperatury. Asfalt na parkingach powoduje również, szybki odpływu wody  co ma rzekomo zmniejszać zdolność roślin do usuwania toksyn z powietrza. Książką zawiera zapewne jeszcze więcej tego typu tez, które mają zachęcić do redukowania miejsc parkingowych.

Hasła "MIT" oraz "Profesor" zwłaszcza zestawione razem powinny sugerować nam, że mamy do czynienia za jakąś nową technologią, innowacyjną teorią, która sprawi, że życie na ziemi będzie jeszcze łatwiejsze. Tymczasem Profesor z MIT chce ograniczyć miejsca parkingowe... Ciekawe jak wyglądał by jego wykład np. we Wrocławiu, w mieście gdzie parkowanie i miejsca parkingowe to cały czas udręka mieszkańców? Wrocławianie zapewne szybko wyperswadowali by mu jego teorie dotyczące parkowania.
Tematy w artykule: USA parkowanie

Podobne wiadomości:

Billboard Fiata pomaga parkować w mieście

Billboard Fiata pomaga parkować w mieście

Aktualności 2015-06-11

Używane z USA

auto motor i sport 0000-00-00

Auta ze Stanów. O ich atrakcyjności decyduje kurs USD. Obecnie jest wysoki, więc import stał się mało opłacalny. Oczywiście gdy bierzemy pod uwagę egzemplarze bezwypadkowe.

Komentuj:

~sdf 2012-03-19

Autorze, być może nie zaobserwowałeś, że Wrocław nie leży w USA. Czy we Wrocku są 4 miejsca postojowe na jednego mieszkańca? Czyli jakieś 7-8 miejsc na 1 samochód?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.