mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W Volvo Trucks liczy się każda kropla

W Volvo Trucks liczy się każda kropla

Volvo Trucks rozpoczyna kampanię, której celem jest propagowanie wiedzy dotyczącej ekonomiki paliwowej. – Znaczną redukcję zużycia paliwa można osiągnąć stosunkowo prostymi środkami. A niższe zużycie paliwa to korzyść zarówno dla naszych klientów, jak i dla środowiska naturalnego – i właśnie to chcemy przekazać opinii publicznej – mówi Prezes i Dyrektor Generalny firmy Staffan Jufors.

W Volvo Trucks liczy się każda kropla
Koszty rozwoju nowych silników, spełniających bardziej rygorystyczne normy emisji spalin - szczególnie w zakresie emisji cząstek stałych i tlenków azotu - idą w miliardy koron. W najlepszym przypadku, nowa technologia pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2 o jakiś jeden procent. Tymczasem stosunkowo proste środki pozwalają uzyskać znacznie większe oszczędności.
- Zazwyczaj największą uwagę skupiają rozwiązania techniczne. Są one oczywiście ważne i jesteśmy bardzo dumni z faktu, że dysponujemy prawdopodobnie najoszczędniejszym samochodem ciężarowym na rynku. Jednak jeszcze ważniejsze jest to, że, bazując na specyfice działalności klientów, przyjęliśmy kompleksowe podejście, skoncentrowane na optymalnym wykorzystaniu energii i jak najmniejszym oddziaływaniu na środowisko. Chodzi o harmonijne wykonywanie dużych i małych kroków - wyjaśnia Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Trucks Staffan Jufors.
Żeby zademonstrować bogatą paletę środków umożliwiających oszczędzanie paliwa, firma rusza z kampanią o nazwie „Liczy się Każda Kropla", ukierunkowaną na redukcję zużycia paliwa i ograniczanie wpływu na środowisko. Na stronie www.volvotrucks.com/everydropcounts Volvo pokazuje przykładowe sposoby zarówno na duże, jak i małe oszczędności.

Kluczowa rola kierowcy w oszczędzaniu paliwa
Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zredukowanie zużycia paliwa jest szkolenie kierowców. W Europie już 15 000 przedstawicieli tego zawodu wzięło udział w szkoleniach organizowanych przez Volvo Trucks. Paleta dostępnych środków obejmuje nowatorskie technologie, takie jak napęd hybrydowy i silniki gazowe, a także akcesoria i usługi: np. odpowiednia konfiguracja pojazdu, obsługa techniczna, systemy planowania tras i analizy zużycia paliwa. Prawidłowa geometria ustawienia kół, odpowiednie opony oraz właściwe ciśnienie w oponach mogą znacznie zredukować zużycie paliwa - o blisko 14 procent.
- Innymi słowy, nie mówimy tu o wizji przyszłości, lecz o konkretnych działaniach, które są już podejmowane. Uważamy, że nadszedł czas na poskładanie wszystkich tych elementów układanki w jedną całość i rozmowę o naszej koncepcji i długofalowych celach - mówi Staffan Jufors.

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando