mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W Volvo mogą nie odpalić poduszki

W Volvo mogą nie odpalić poduszki

Właściciele pięciu modeli Volvo - S60, V60, XC60, V70 i XC70 - będą zmuszeni udać się do autoryzowanych serwisów szwedzkiej marki. A wszystko z powodu wadliwie poprowadzonej wiązce przewodów.

W Volvo mogą nie odpalić poduszki
Volvo Auto Polska powiadomiło właśnie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o możliwości zaistnienia usterki. Wada może wystąpić w niektórych egzemplarzach modeli S60, V60, XC60, V70 i XC70, z roku modelowego 2012, wyprodukowanych w Szwecji.

rzedsiębiorca poinformował, że w wyżej wymienionych modelach wiązka przewodów pod fotelem kierowcy i/lub pasażera mogła być niewłaściwie zamocowania do szkieletu fotela. W wyniku tej usterki, podczas ustawiania położenia fotela, może dojść do przytrzaśnięcia wiązki oraz rozłączenia wtyczki i gniazda, co może skutkować w końcowym efekcie nawet niewłaściwym działaniem systemu poduszek powietrznych. O tym, że usterka dotknęła także nasze Volvo poinformuje nas komunikat: "SRS service required urgent".

Na rynku polskim kampanią objętych jest łącznie 845 samochodów wyżej wymienionych modeli objętych kampanią serwisową.

Przedsiębiorca skontaktuje się listownie z właścicielami samochodów, których problem dotyczy, w celu dokonania stosownej akcji serwisowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo S60
Volvo S60
Cena podstawowa już od: 123 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Volvo XC60
Volvo XC60
Cena podstawowa już od: 184 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Volvo V60
Volvo V60
Cena podstawowa już od: 128 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Volvo V70 – test

auto motor i sport 0000-00-00

Więcej emocji? Bezpieczeństwo, prestiż i komfort to cechy od lat charakteryzujące samochody Volvo. Czy modelowi V70 w wersji R-Design uda się wprowadzić do słownika szwedzkiej marki jeszcze jedno określenie - sport?

Komentuj:

kosmoss 2012-04-10

Kolego dobrze , że Volvo samo dąży do doskonałości i szuka gdzie mogą być problemy informując o tym klientów, a nie odwrotnie. Ciężko to krytykować.

~Wujek Dobra rada 2012-03-30

No i świetnie! Poduszki są do spania a nie jeżdżenia....to nowe hasło reklamowe Volvo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.