mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W Walentynki zostaw auto w garażu

W Walentynki zostaw auto w garażu

Jeśli planujesz zabrać samochodem swoją drugą połówkę na walentynkową randkę, lepiej zastanów się nad użyciem alternatywnego środka komunikacji. Badanie brytyjskiego centrum Green Flag udowodniło, że jednym z najczęstszych powodów rozstań jest styl jazdy partnera.

W Walentynki zostaw auto w garażu

Więcej niż jedna piąta respondentów odpowiedziała w specjalnie przygotowanej ankiecie, że rozstała się z partnerem z powodu jego złych nawyków bądź też nieodpowiedniego stylu jazdy. W kolejnym pytaniu dotyczącym użyczenia samochodu, kobiety okazały się bardziej ufne w stosunku do mężczyzn. Trzy czwarte kobiet na pytanie czy pożyczyłyby swój samochód mężczyźnie odpowiedziało „tak”. Niewiele ponad połowę męskich uczestników ankiety zgodziłoby się na oddanie kluczyków od samochodu w ręce kobiety. Brak zaufania mężczyzn nie jest tutaj żadnym zaskoczeniem, bowiem jedna piąta kobiet przyznała się, że spowodowała wypadek właśnie pożyczonym samochodem.

Połowa ankietowanych kobiet potrafiłaby bezgranicznie zaufać facetowi w kwestii napraw lub przeglądów ich samochodów. Dla kontrastu osiemdziesiąt procent przedstawicieli płci męskiej nie pozwoliłoby zajrzeć kobietom pod maskę swojego samochodu. Jeśli chodzi o pomoc w awariach drogowych to mężczyźni wykazują się większą chęcią. Połowa ankietowanych byłaby w stanie zatrzymać się i pomóc widząc na poboczu uszkodzony samochód. Kobiety, z reguły nieufne, zdecydowałyby się zatrzymać jedynie w jednym na pięć przypadków. Jeśli chodzi o wiek kierowców to ponad jedna trzecia uczestników ruchu drogowego o wieku przekraczającym 55 lat zatrzymałaby się z pomocą. Najmłodsze grono kierowców w wieku do 24 lat zdecydowałoby się jedynie w 10 procentach przypadków. Młodzi uczestnicy ruchu najczęściej spośród reszty grup wiekowych zrywają ze sobą z powodu samochodu. Ponad dziesięć na sto ankietowanych  przyznało się, że powodem rozstania była kłótnia o cztery kółka.

Jak widać bardzo często sposób w jaki jeździmy może być irytujący nie tylko dla innych uczestników drogi, lecz także dla osób, które siedzą tuż obok nas na fotelu pasażera. Tak więc najlepszym sposobem na uniknięcie kłopotów i rozczarowań w dniu Świętego Walentego będzie pozostawienie samochodu pod domem i udanie się na tradycyjny spacer napędzany siłą własnych nóg.

Czytaj także:

Jak mąż, żonę uczył... (2006-10-11)

Nowy obiekt pożądania Brytyjek: Samochód (2006-03-10)

Mężczyźni uważają się za lepszych kierowców (2006-02-20)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.