mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W Walentynki zostaw auto w garażu

W Walentynki zostaw auto w garażu

Jeśli planujesz zabrać samochodem swoją drugą połówkę na walentynkową randkę, lepiej zastanów się nad użyciem alternatywnego środka komunikacji. Badanie brytyjskiego centrum Green Flag udowodniło, że jednym z najczęstszych powodów rozstań jest styl jazdy partnera.

W Walentynki zostaw auto w garażu

Więcej niż jedna piąta respondentów odpowiedziała w specjalnie przygotowanej ankiecie, że rozstała się z partnerem z powodu jego złych nawyków bądź też nieodpowiedniego stylu jazdy. W kolejnym pytaniu dotyczącym użyczenia samochodu, kobiety okazały się bardziej ufne w stosunku do mężczyzn. Trzy czwarte kobiet na pytanie czy pożyczyłyby swój samochód mężczyźnie odpowiedziało „tak”. Niewiele ponad połowę męskich uczestników ankiety zgodziłoby się na oddanie kluczyków od samochodu w ręce kobiety. Brak zaufania mężczyzn nie jest tutaj żadnym zaskoczeniem, bowiem jedna piąta kobiet przyznała się, że spowodowała wypadek właśnie pożyczonym samochodem.

Połowa ankietowanych kobiet potrafiłaby bezgranicznie zaufać facetowi w kwestii napraw lub przeglądów ich samochodów. Dla kontrastu osiemdziesiąt procent przedstawicieli płci męskiej nie pozwoliłoby zajrzeć kobietom pod maskę swojego samochodu. Jeśli chodzi o pomoc w awariach drogowych to mężczyźni wykazują się większą chęcią. Połowa ankietowanych byłaby w stanie zatrzymać się i pomóc widząc na poboczu uszkodzony samochód. Kobiety, z reguły nieufne, zdecydowałyby się zatrzymać jedynie w jednym na pięć przypadków. Jeśli chodzi o wiek kierowców to ponad jedna trzecia uczestników ruchu drogowego o wieku przekraczającym 55 lat zatrzymałaby się z pomocą. Najmłodsze grono kierowców w wieku do 24 lat zdecydowałoby się jedynie w 10 procentach przypadków. Młodzi uczestnicy ruchu najczęściej spośród reszty grup wiekowych zrywają ze sobą z powodu samochodu. Ponad dziesięć na sto ankietowanych  przyznało się, że powodem rozstania była kłótnia o cztery kółka.

Jak widać bardzo często sposób w jaki jeździmy może być irytujący nie tylko dla innych uczestników drogi, lecz także dla osób, które siedzą tuż obok nas na fotelu pasażera. Tak więc najlepszym sposobem na uniknięcie kłopotów i rozczarowań w dniu Świętego Walentego będzie pozostawienie samochodu pod domem i udanie się na tradycyjny spacer napędzany siłą własnych nóg.

Czytaj także:

Jak mąż, żonę uczył... (2006-10-11)

Nowy obiekt pożądania Brytyjek: Samochód (2006-03-10)

Mężczyźni uważają się za lepszych kierowców (2006-02-20)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.