mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W Wieltonie malują roboty

W Wieltonie malują roboty

W dniu 29 maja 2008 roku w siedzibie Wielton S.A. odbyło się oficjalne otwarcie całkowicie zrobotyzowanej linii lakierniczej zlokalizowanej na terenie Łódzkiej Specjalnej Streefy Ekonomicznej. Budowa oraz wyposażenie lakierni było jednym z najważniejszych celów emisyjnych przedstawionych przez spółkę w Prospekcie Emisyjnym akcji Wielton S.A.

W Wieltonie malują roboty

Powyższa inwestycja oprócz znaczącego zwiększenia mocy produkcyjnych, przyczyni się do poprawy efektywności procesu produkcji oraz dalszego ulepszania jakości produktów poprzez wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań  i wysokich technologii, co pozwoli na realizację celów firmy. Wartość inwestycji wraz z wyposażeniem wynosi ok. 17,5 mln zł.

Proces lakierowania odbywa się całkowicie w cyklu automatycznym. Począwszy od chwili załadowania surowego produktu na stacji załadowczej  do załadunku polakierowanego wyrobu, całym procesem steruje specjalistyczne oprogramowanie komputerowe.

Za dostarczenie wyrobu do śrutowni, lakierni i suszarni odpowiada nowoczesny zautomatyzowany system transportu. Linia posiada 6 specjalistycznych robotów. Dwa zajmują się oczyszczaniem i przygotowaniem  powierzchni produktu przed lakierowaniem, a cztery następne odpowiedzialne są nałożenie powłoki antykorozyjnej i dekoracyjnej. Lakierowane wyroby podlegają specjalnej obróbce termicznej w trzech różnych komorach technologicznych. Zautomatyzowanie i zrobotyzowanie procesu lakierowania pozwoli znacząco podnieść i utrzymać na stałym poziomie jakość powłoki lakierniczej.

Głównym pomysłodawcą całego projektu jest firma Wielton, pod której nadzorem pięć firm, głównie niemieckich przeprowadziło realizację projektu. Linia lakiernicza dostosowana jest do aktualnych wymogów i dyrektyw Unii Europejskiej pod kątem ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy.

Tematy w artykule: Wielton S.A.

Podobne wiadomości:

Wielton i Michelin będą współpracować

Wielton i Michelin będą współpracować

Aktualności 2014-02-07

Wielton sprzedaje przez Internet

Wielton sprzedaje przez Internet

Aktualności 2008-06-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.