mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W ciągu roku przewozy spadły o ponad 30 proc.

W ciągu roku przewozy spadły o ponad 30 proc.

W oczekiwaniu na lepsze czasy, przewoźnicy zaciskają pasa – wielu z nich obniżyło ceny przewozów do poziomu poniżej kosztów działalności. Na rynku trwa wojna cenowa i nie można liczyć, że w najbliższym czasie rynek odbije się od dna - pisze Gazeta Prawna.

W ciągu roku przewozy spadły o ponad 30 proc.
- Przy spadku zapotrzebowania na przewozy przedsiębiorcy robią wszystko, żeby utrzymać się na powierzchni – mówi w dzienniku Anna Wrona, rzecznik prasowy Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD).

A o to jest rzeczywiście trudno bo zapotrzebowanie na przewozy samochodowe spada z miesiąca na miesiąc. Według GUS-u, transportem drogowym przewieziono w październiku 4,1 mln ton mniej, niż rok temu. Do końca października przewieziono tylko 94 mln ton ładunków – o 41,7 mln ton mniej niż przed rokiem.  

Prognozy na kolejne miesiące niestety nie napawają optymizmem. Przedsiębiorcy są zgodni, że spadek popytu i sprzedaży, będzie większy niż prognozowano przed miesiącem. Prawdopodobne są też kolejne zwolnienia oraz bankructwa.

Według ekspertów wojna cenowa uderza przede wszystkim w małe firmy. Analitycy firmy windykacyjnej Euler Hermes potwierdzają, że w ich zestawieniach coraz częściej pojawiają się firmy z branży transportowe. Ich zdaniem kryzys dotyka nie nie tylko małych graczy, ale też firm transportowych zatrudniających od kilkudziesięciu nawet do ponad 500 osób – czytamy w Gazecie Prawnej.

Podobne wiadomości:

Sprzedaż nowych aut w Polsce - najlepszy czerwiec od lat

Sprzedaż nowych aut w Polsce - najlepszy...

Aktualności 2015-07-15

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

~roza 2009-11-30

Bardzo dobrze. Od przewozów jest kolej. Drogi są dla aut osobowych. Mam nadzieję , że będzie mniej wypadków, gdy będzie mniej TIR-ów, a jazda osobówką stanie się przyjemnością jak przed 20 laty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech