mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W ciągu roku przewozy spadły o ponad 30 proc.

W ciągu roku przewozy spadły o ponad 30 proc.

W oczekiwaniu na lepsze czasy, przewoźnicy zaciskają pasa – wielu z nich obniżyło ceny przewozów do poziomu poniżej kosztów działalności. Na rynku trwa wojna cenowa i nie można liczyć, że w najbliższym czasie rynek odbije się od dna - pisze Gazeta Prawna.

W ciągu roku przewozy spadły o ponad 30 proc.
- Przy spadku zapotrzebowania na przewozy przedsiębiorcy robią wszystko, żeby utrzymać się na powierzchni – mówi w dzienniku Anna Wrona, rzecznik prasowy Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD).

A o to jest rzeczywiście trudno bo zapotrzebowanie na przewozy samochodowe spada z miesiąca na miesiąc. Według GUS-u, transportem drogowym przewieziono w październiku 4,1 mln ton mniej, niż rok temu. Do końca października przewieziono tylko 94 mln ton ładunków – o 41,7 mln ton mniej niż przed rokiem.  

Prognozy na kolejne miesiące niestety nie napawają optymizmem. Przedsiębiorcy są zgodni, że spadek popytu i sprzedaży, będzie większy niż prognozowano przed miesiącem. Prawdopodobne są też kolejne zwolnienia oraz bankructwa.

Według ekspertów wojna cenowa uderza przede wszystkim w małe firmy. Analitycy firmy windykacyjnej Euler Hermes potwierdzają, że w ich zestawieniach coraz częściej pojawiają się firmy z branży transportowe. Ich zdaniem kryzys dotyka nie nie tylko małych graczy, ale też firm transportowych zatrudniających od kilkudziesięciu nawet do ponad 500 osób – czytamy w Gazecie Prawnej.

Podobne wiadomości:

Sprzedaż nowych aut w Polsce - najlepszy czerwiec od lat

Sprzedaż nowych aut w Polsce - najlepszy...

Aktualności 2015-07-15

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Aktualności 2015-05-22

Komentuj:

~roza 2009-11-30

Bardzo dobrze. Od przewozów jest kolej. Drogi są dla aut osobowych. Mam nadzieję , że będzie mniej wypadków, gdy będzie mniej TIR-ów, a jazda osobówką stanie się przyjemnością jak przed 20 laty.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.