mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W drodze na ratunek

W drodze na ratunek

Z początkiem roku wystartował ogólnopolski program edukacyjny "W drodze na ratunek", który ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach i ograniczenie liczby śmiertelnych ofiar wypadków komunikacyjnych.

Organizatorzy akcji chcą tego dokonać, edukując użytkowników dróg na temat zasad udzielania pierwszej pomocy i zachowania na miejscu wypadku oraz zachęcając ich do używania specjalnych kart SOS, będących rodzajem legitymacji zdrowotnej.

Uczestnicy programu otrzymują specjalną kartę SOS. Wyprodukowana w formacie Z-Card, i nie większa od karty kredytowej, jest w stanie pomieścić wiele niezbędnych informacji. Z jednej strony stanowi rodzaj indywidualnej legitymacji zdrowotnej posiadacza – zawiera bowiem tabelę, w którą posiadacz wpisuje dane osobiste, grupę krwi, alergie, na które cierpi, stale przyjmowane leki czy też kontakt do osoby, którą należy zawiadomić w razie wypadku. Z drugiej zaś, zawiera skrót wiadomości z ratownictwa drogowego i procedur postępowania na miejscu wypadku. Może więc pełnić rolę ściągawki, przydatnej w dramatycznych okolicznościach.

Aby pomóc kierowcom podnieść kwalifikacje w zakresie udzielania pierwszej pomocy, organizatorzy planują uruchomienie na stronie internetowej www.wdrodzenaratunek.pl systemu e-learningu. Korzystając ze specjalnie skonstruowanego symulatora, kierowcy będą mogli przetestować swoje umiejętności i sprawdzić wiedzę na temat ratowania życia.

Tematy w artykule: bezpieczenstwo

Podobne wiadomości:

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Pakowanie walizek - jak bezpiecznie to robić cz.2

Pakowanie walizek - jak bezpiecznie to robić...

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando