mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W drogę z jamnikiem

W drogę z jamnikiem

Zakończył się kolejny, tym razem dwudniowy, cykl szkoleń i prezentacji programu bezpieczeństwa, dedykowanego najmłodszym uczniom. Projekt "W drogę z jamnikiem" ma na celu, poprzez zabawę i gry, nauczyć dzieci bezpiecznych postaw w ruchu drogowym.

W drogę z jamnikiem

Program edukacyjny "W drogę z jamnikiem" został zainicjowany przez firmę Solaris na początku ubiegłego roku. Jego głównym celem jest edukacja dzieci w wieku od 5 do 8 lat, z których większość codziennie pokonuje znaczne odległości w drodze z domu do szkoły czy przedszkola. W szkoleniu brały udział sześciolatki i siedmiolatki ze Szkoły Podstawowej nr 88. Była to już druga prezentacja Solarisa w stolicy Małopolski: poprzednia miała miejsce na początku grudnia 2010 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka.
Całość programu pomyślana i zorganizowana jest w formie zabawy, by w ten sposób maksymalnie przyciągnąć uwagę uczestników. W ramach projektu dzieciom udostępnia się tzw. zestaw miasteczka drogowego, wykonany z miękkich materiałów, w skład którego wchodzą m.in.: samochody, auta uprzywilejowane, znaki drogowe oraz inne elementy odwzorowujące układ drogowy w skali mikro. Scenariusz zabawy to cykl zaplanowanych działań uczących, jak należy zachowywać się na drodze, na przykład podczas podróży do szkoły, na pasach, wyjaśniając znaczenie sygnalizacji świetlnej czy też ostrzegając przed niebezpieczeństwami.Podobne wiadomości:

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy

Aktualności 2017-05-09

Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla Rygi

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla...

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny
Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.