mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W drogę z jamnikiem

W drogę z jamnikiem

Zakończył się kolejny, tym razem dwudniowy, cykl szkoleń i prezentacji programu bezpieczeństwa, dedykowanego najmłodszym uczniom. Projekt "W drogę z jamnikiem" ma na celu, poprzez zabawę i gry, nauczyć dzieci bezpiecznych postaw w ruchu drogowym.

W drogę z jamnikiem

Program edukacyjny "W drogę z jamnikiem" został zainicjowany przez firmę Solaris na początku ubiegłego roku. Jego głównym celem jest edukacja dzieci w wieku od 5 do 8 lat, z których większość codziennie pokonuje znaczne odległości w drodze z domu do szkoły czy przedszkola. W szkoleniu brały udział sześciolatki i siedmiolatki ze Szkoły Podstawowej nr 88. Była to już druga prezentacja Solarisa w stolicy Małopolski: poprzednia miała miejsce na początku grudnia 2010 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka.
Całość programu pomyślana i zorganizowana jest w formie zabawy, by w ten sposób maksymalnie przyciągnąć uwagę uczestników. W ramach projektu dzieciom udostępnia się tzw. zestaw miasteczka drogowego, wykonany z miękkich materiałów, w skład którego wchodzą m.in.: samochody, auta uprzywilejowane, znaki drogowe oraz inne elementy odwzorowujące układ drogowy w skali mikro. Scenariusz zabawy to cykl zaplanowanych działań uczących, jak należy zachowywać się na drodze, na przykład podczas podróży do szkoły, na pasach, wyjaśniając znaczenie sygnalizacji świetlnej czy też ostrzegając przed niebezpieczeństwami.Podobne wiadomości:

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi

Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi

Ciężarówki i Autobusy 2017-07-26

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Scenic z nowym silnikiem
Renault Scenic z nowym silnikiem
Daimler i Renault wzmacniają współpracę w kwestii jednostek napędowych. Nowa konstrukcja przygotowana przez niemieckich i francuskich inżynierów trafi pod maskę modeli Scenic i Grand Scenic.