mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W fabrykach VW stanie produkcja

W fabrykach VW stanie produkcja

Dziś (31.10.) w sześciu niemieckich fabrykach Volkswagena dojdzie do godzinnej przerwy w produkcji. Jest to reakcja związków zawodowych na ostatni wyrok sądu związany ze zniesieniem w koncernie blisko 50-letniej ustawy będącej "parasolem ochronnym" VW i chroniącym markę przed wrogimi przejęciami konkurentów.

W fabrykach VW stanie produkcja
Zniesiona przez niemiecki wymiar sprawiedliwości w ubiegłym tygodniu skostniały przepis był bardzo popularnym zabiegiem wśród wielkich koncernów w drugiej połowie XX wieku. W myśl treści tego przepisu VW było zabezpieczone przez skarb państwa, a potencjalni akcjonariusze mogli posiadać maksymalnie 20 procent akcji koncernu. Sąd uznał niezgodność tej normy z obecnie obowiązującym prawem Unii Europejskiej, tym samym otwierając szansę holdingowi Porsche do przejęcia pakietu większościowego w Volkswagenie.

Związki zawodowe w obawie przed ewentualnymi restrukturyzacjami w fabrykach ogłosiły tym samym na dziś godzinny strajk, który spowoduje przerwanie produkcji w sześciu zachodnioniemieckich zakładach. Ponadto według nowych planów Porsche, które najprawdopodobniej wkrótce zostanie nowym właścicielem VW w radzie holdingu zasiąść ma po trzech przedstawicieli związków zawodowych zarówno z obu marek. Tym samym 12 000 pracowników z Porsche będzie miało tyle samo głosów w rajdzie co ponad 324 000 zatrudnionych w fabrykach VW. A na taki podział nie chcą zgodzić się pracownicy koncernu z Wolfsburga.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Ruch wahadłowy na Zakopiance
Od poniedziałku aż do końca sierpnia na drodze krajowej nr 47, popularnej Zakopiance, obowiązuje ruch wahadłowy. Utrudnienia pojawią się w miejscu budowy węzła drogowego w Poroninie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic