mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > W fabrykach VW stanie produkcja

W fabrykach VW stanie produkcja

Dziś (31.10.) w sześciu niemieckich fabrykach Volkswagena dojdzie do godzinnej przerwy w produkcji. Jest to reakcja związków zawodowych na ostatni wyrok sądu związany ze zniesieniem w koncernie blisko 50-letniej ustawy będącej "parasolem ochronnym" VW i chroniącym markę przed wrogimi przejęciami konkurentów.

W fabrykach VW stanie produkcja
Zniesiona przez niemiecki wymiar sprawiedliwości w ubiegłym tygodniu skostniały przepis był bardzo popularnym zabiegiem wśród wielkich koncernów w drugiej połowie XX wieku. W myśl treści tego przepisu VW było zabezpieczone przez skarb państwa, a potencjalni akcjonariusze mogli posiadać maksymalnie 20 procent akcji koncernu. Sąd uznał niezgodność tej normy z obecnie obowiązującym prawem Unii Europejskiej, tym samym otwierając szansę holdingowi Porsche do przejęcia pakietu większościowego w Volkswagenie.

Związki zawodowe w obawie przed ewentualnymi restrukturyzacjami w fabrykach ogłosiły tym samym na dziś godzinny strajk, który spowoduje przerwanie produkcji w sześciu zachodnioniemieckich zakładach. Ponadto według nowych planów Porsche, które najprawdopodobniej wkrótce zostanie nowym właścicielem VW w radzie holdingu zasiąść ma po trzech przedstawicieli związków zawodowych zarówno z obu marek. Tym samym 12 000 pracowników z Porsche będzie miało tyle samo głosów w rajdzie co ponad 324 000 zatrudnionych w fabrykach VW. A na taki podział nie chcą zgodzić się pracownicy koncernu z Wolfsburga.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando